Menü

İzzet Altınmeşe’nin Tek Aşkı

ŞİMDİ biz «Gizli aşk» deyince, hepiniz İzzet Altınmeşe’nin herkesten gizlediği, gizli gizli buluştuğu bir sevgilisi olduğunu sanacaksınız… İzzet Altınmeşe’nin gizli sevgilisi, 10 yıllık eşi, Müzeyyen Altınmeşe’den başkası değil… Altınmeşeler’i gözlerden uzak, başbaşa yakaladığımız zaman, her ikisi de, «Lütfen fotoğrafımızı çekmeyiniz!» diyorlardı.

Dokuz yaşında Fatoş ile iki yaşında Ali Murat adlarında iki çocukları olan Altınmeşeler, birbirlerini deli gibi seviyorlar. Aradan geçen yıllar onları daha bir kuvvetlice birbirlerine bağlamış. Aralarında bu aşkın nasıl başladığını da İzzet Altınmeşe anlatmadan yapamıyor. Bu aşk 1968’de başlamış… Altınmeşe’ye kulak verelim:

«Tarsus’a konser vermeye gitmiştim. Çok başarılı bir konser oldu… Sahneden inip kulise döndüğüm zaman çok güzel bir kızın beni beklediğini gördüm. Bana, ‘İmzalı bir resminizi rica ediyorum’ dedi. Onu o kadar çok beğenmiştim ki, resim yerine adresimi verdim, iki yıl mektuplaştık. Onu seviyordum… Sonun da ailemi yanıma alarak Tarsus’ı gittim ve Müzeyyen’i ailesinden istedim.«Vermediler… Müzeyyen’in babası, ‘Benim şarkıcılara, türkücülere verilecek kızım yok’ diyordu ve ekliyordu, ‘Bir daha da bu kapıya gelmeyin’… Yapılacak, tek şey kalmıştı onu kaçırmak… 1971’de Ankara’yı giderken, ‘Benimle gelir misin?’ dedim. Kabul etti… Resmi nikah için zamanımız yoktu. Adana’ya uğradılar ve imam nikahı ile evlendik.

«Ankara’ya gittik. 22 Nisan 1971 de resmi nikahımızı yaptırdık. Tan bir yıl sonra kızımız Fatoş dünya ya geldi. Artık Müzeyyen’in ailesini gitmeye karar verdik. Onlara bir den torun götürmüştük. Bizi görünce çok sevindiler ve sonuçta barıştık.»

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-32-sayisi)

17.09.2020 21:36

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar