Menü

İzzet Günay Gizlice Nişanlandı

PERŞEMBENİN, çarşambanın gelişinin belli olduğu gibi İzzet Günay’da da 1970 yılı içinde köklü değişikliklerin olacağı 1969 yılı sonunda belli olmuştu. Adı «1970’e yalnız girenler» in içinde olan İzzet’in bu yalnızlığının uzun süre devam etmeyeceği, yeni yılın ilk aylarında belli olmuş ve yakınları, dostları, arkadaşları İzzet Günay için şöyle demeye başlamışlardı:

– «Bu iş tamam artık. İzzet’i de kaybediyoruz, o da çok yakın bir zamanda evlenecek!»Sonunda böyle diyenler haklı çıktılar. Daha doğrusu şimdiki halde pek «haklı çıkmış» sayılmazlar ama göğüslerini gere gere, «Nasıl, biz dememiş miydik?» diye tahmin kudretleriyle övünecekleri günler epey yaklaştı. Çünkü İpek Umar’la İzzet Günay «evlilik» yolunda çok önemli bir adım attılar, nişanlandılar.

İzzet Günay «nişan ve nikah» konusunca nedense hiç, ama hiç konuşmak istemediği için «nişan» haberini de mecburen dolaylı şekilde öğrenebildik. Efendim, bize anlatılanlara göre «nişan» söyle yapılmış. İpek hanım gitmiş, yüzük beğenmiş. Sonra ikisi birlikte kuyum suya gitmişler ve 6-7 pırlantası olan «nişan yüzüğü» nü almışlar. İzzet Günay hemen oracıkta halkayı İpek Umar’ın parmağına takmış. Olayı sonradan duyup da serzenişte bulunan yakınlarına — ki içlerinde bize nişan haberini veren arkadaşı da varmış— şunları söylemiş:– «Yapmayın çocuklar. Zaten gazeteciler de peşimizde. Sizden birine haber verseydik muhakkak gazeteciler de duyar, gelirlerdi. Oysa bir reklam için değil, birbirimiz için nişanlanıyoruz. Bu yüzden kimseye haber vermedik. Gittik, çarşıdan yüzük aldık, taktık bitti bu iş.»

Bu «Avrupai nişan» ın peşinden «alaturka nişan tebriki» gelmiş, ipek Umar’la İzzet Günay annelerinin ellerini öpüp hayır dualarını almışlar.

İzzet Günay’ın henüz parmağında yüzük yokmuş. Arkadaşlarından biri de bunu merak etmiş. Peşpeşe filim çeviren İzzet «Her filim için yüzüğü takıp çıkarmak mecburiyetinde kalmaktansa yüzük takmamam daha iyi,» demiş, sonra sözlerine şöyle devam etmiş: «Nişanlılık ve evlilik bir mesuliyettir. Ben bu mesuliyet yüreğimde taşıyorum, varsın parmağımda yüzük olmasın.»

Ve işte bu konuda «en son haber»: Şimdi izzet Günay da, İpek Umar da harıl harıl ev arıyorlarmış. Ev bulunduktan sonra hemen evleneceklermiş. Tabii bunu da gizli yapacaklarmış. Soran olursa gülüyor ve:

– «Ev değişince evlendiğimizi anlarsınız,» diyorlarmış.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1970-tarihli-16-sayisi)

18.10.2020 17:47

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar