Menü

James Coburn Neden Sıkıldı?

Beyazperdede «Ajan Flint« i canlandıran James Coburn’ün evi, karısı, çocukları otomobilleri, merakları, zevkleri sinema yazarları için bitmez tükenmez bir konu kaynağıdır.

Fakat şimdi Ajan Flint’in yerini rejisör Flint alınca iş değişti. Rejisör Flint’i henüz kimseler tanımıyor. Daha doğrusu Ajan Flint rolünü oynayan James Coburn, rejisörlük yapmaya karar verdikten sonra yaşayışında ne gibi değişiklikler olduğu, rejisörlükten zevk alıp almadığı ve yeni mesleğindeki başarı derecesi bilinmiyor.

Geçenlerde Hollywood’da yaptırdığı muhteşem villasında gazetecileri kabul eden Ajan Flint, daha doğrusu rejisör Flint, yeni mesleği hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Aktör – rejisör, «Seyirci, James Bond gibi Ajan Flint’ten de bıkmaya başlamıştı,» dedi. «Romantik aşık rollerini de bir türlü benimseyemediğim için bir süre rejisörlük yapıp Ajan Flint adını unutturmak istedim. Bundan sonra karşınızda Ajan Flint’i göremeyeceksiniz, ama rejisör Flint’le sık sık karşılaşacağınızı umarım.»

Rejisör Flint, her şeyden önce disipline önem veriyor. Beraber çalıştığı artist ve teknik elemanlardan daima muntazam çalışma bekliyor. En küçük bir ihmale tahammülü yok. Çevireceği filimlerin konularını ise hep polisiye hikâyelerden seçecek. Rejisör Flint’in yönettiği ilk filme gelince, «Zor Kontrat» isimli heyecanlı bir polisiye filmi. Filmin başrolünü kendisi ve Lee Remick oynuyor…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-49-sayisi)

10.08.2019 23:19

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 15:59

    Selim Kutu

    heeey ajan fliiinttt
  • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 16:01

    HÜSEYİN ALİM

    hayranı olduğum insan filmleri beni büyülerdi resmen o zamanlar aklıma geldi :D