Menü

Jane Fonda’ya Emmy Ödülü

İKİNCİ Dünya Savaşı’nın ardından, Kentucky’de 5 çocuğunu doyurabilmek için, Detroit’e göçen bir ailenin acılarla geçen yaşamları anlatılıyor «Oyuncakçı» da. Kalevi ve Gertle, hem yaşam savaşı vermekte, hem de yıkılmaya yüz tutan evlilikleriyle uğraşmaktadırlar.«12 yıldır Harrrette Arnow’un kitabındaki Gertle Nevels’i oynama düşleri içindeydim» diyor Jane Fonda. «Bu babamın da en büyük düşüydü. O, bu filmde babam rolünü oynamak İstiyordu. Babam için, bütün arkadaşları için, Henry Fonda’nın hala yaşadığım kanıtlamak için bu filimi yaptım.

«Gertie Nevels, güçlü, duyarlı, tüm darbelere dayanıklı ve umudunu hiçbir zaman yitirmeyen olağanüstü bir kadım. Bu rolü çok sevdiğim için oynadım. Yoksa ödül kazanmak ya da para için değil. Bu film, yaşamın illahi bir ezgisi bence.»Üç bölümden oluşan «Oyuncakçı»yı pazartesi, çarşamba ve cuma günleri izleyeceğiz.. Jane Fortda’ya bu yılki EMMY ödülü’nü kazandıran diziyi kaçırmayınız.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-43-sayisi)

28.11.2020 00:55

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 22 Ağustos 2020 15:18

    Robertepind

    Hi, here on the forum guys advised a cool Dating site, be sure to register - you will not REGRET it https://bit.ly/2E5M4mo