Menü

Jean Paul Belmondo Sokakta Uyudu

Paris, her Allahın günü yabancılarla dolup taştığı için bu güzel şehrin sakinleri her gün caddelerde garip olaylar, değişik tipli insanlar görmeye alışkındırlar. Dünyanın başka herhangi bir şehrinde günlerce dedikodu konusu olabilecek meselelere Parisliler hiç önem vermeden gülüp geçerler. Fakat tabiî gene de her şeyin bir haddi var!

Jean Paul Belmondo Sokakta UyuduGeçenlerde Parisliler, şehrin en işlek caddelerinden birinin ortasına kurulan koskocaman bir karyolada ünlü aktör Jean Paul Belmondo’nun mışıl mışıl uyuduğunu görünce şaşırıp kaldılar. Şaşırmak ne kelime, dondular adeta. Dünyayı umursamazlığın, serseriliğin de bu kadarı hani, fazlaydı doğrusu! Gerçi aktörün eşi Elodie’den ayrı yaşadığı ve sevgilisi Ursula Andress ile de arasının bozulduğu herkesin malumuydu, ama koskoca bir aktörün, karısı ve sevgilisi yüz vermedi diye sokak ortasında uyuması da olacak şey değildi. Hem Jean Paul Belmondo öyle derin bir uykuya dalmıştı ki, çevresine toplanan halkın, gürültüsü ona hiç tesir etmedi. Yüzündeki tatlı tebessümden, güzel bir rüya gördüğü hemen anlaşılıyordu. Derken biraz sonra Belmondo karyolayı gıcırdatarak yana döndü, başını bir iki kere oynattı, sonra yavaş yavaş gözlerini açtı, uyanmıştı. Hemen yatağında doğruldu, bir güzel gerindi ve neşeli neşeli güldü. Karşıdan da rejisörün, «Mükemmel oldu,» diye bağırdığını işitince bayağı rahatladı. Zira iki yıllık bir ayrılıktan sonra filim çevirmeye başlayan ünlü aktör Jean Paul Belmondo, «Cerveau» isimli filmin bu sokak ortasında uyuma sahnesinin can sıkıcı durumlar yaratmasından korkmuş, hatta bu sahnede dublör kullanılmasını dahi teklif etmişti. Fakat daha ilk denemede başarı elde etmek aktörün maneviyatını düzeltmeye yetmişti.

Ursula Andress ile bir arada olmak hevesi uğruna meslek hayatını tehlikeye atan Belmondo’nun nihayet hatasını anlayıp tekrar mesleğine dönmesi herkesi, çok sevindirdi. Belmondo, önümüzdeki ay Catherine Deneuve ile filim çevirmek üzere Amerika’ya gidecek. Bu gidişle 1969 yılı Belmondo için önemli bir yıl olacağa benziyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-44-sayisi)

10.08.2019 23:24

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 16:24

    Eylül Arif

    Şimdi böyle bişeyin olması imkansız resmen
  • Yayınlandı: 7 Eylül 2015 18:40

    HALİT KUMRU

    rahat gelmiş orası hep sıcak ve güzel yatağında yatmaktan sıkılmış heralde :D