Menü

Kadir İnanır Film Makinasından Ayrılamıyor

Kadir İnanır’ı elinde bir film makinesiyle sette dolaşırken gören kameramanlar, Kadir işimizi elimizden alacak» şeklinde espri yapıyorlar. Her setten kendi özel arşivi için film çeken ünlü aktör, «Arşivimi zenginleştirebilmek için zaman buldukça özel çalışıyorum» diyor.



Aktör Kadir İnanır, kameraman oldu. Kendine bir film makinesi alarak, her setten özer arşivi için film çeken ünlü sanatçı, «Bundan böyle kendi çevirdiğim filmler için özel arşiv yapacağım» diye konuşuyor. Arşivini zenginleştirmeye çalıştığını söyleyen Kadir İnanır, «İlerde sinemayı bırakıp, bir köşeye çekildiğim zaman bu filmleri seyredip anılarımı tazeleceğim. Herhalde Türkiye’de böyle bir arşive sahip olan tek sanatçı benim» diyor.



Kadir İnanır’ı sette elinde film makinesiyle dolaşırken gören kameramanlar, «Kadir bu işi çok iyi beceriyor. Bu gidişle işimizi elimizden alacak» diye konuşurken, rol arkadaşları ise, «Böyle yakışıklı kameramana can kurban. Kadir’in çekeceği her film, de oynamaya hazırız» diyerek espri yapıyorlar. Ünlü sanatçı da yıllardır film çekimleri sırasında kameramanları izlediğini belirterek, «Kameramanlık eskiden beri ilgimi çekerdi. En sonunda kendime film kamerası alarak bu merakımı giderdim» diyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-43-sayisi/)

18.01.2021 22:51

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar