Menü

Kalipso Kralı Metin Ersoy’un Yeni Aşkı

Bir gece, gece kulüplerinden birine eğlenmeye gitmiş Devlet Devrim arkadaşlarıyla. Ve orada eski yıllardan tanıdığı Metin Ersoyla karşılaşmışlar. Bir müddet sonra kulüpte oturanlar ne görsün. Metin’le Devlet, can ciğer kuzu sarması dans ediyorlar… Bir keyiflenmişler, bir keyiflenmişler ki sormayın gitsin. Çünki gerçekten, Devlet’in, son günlerde fazla karamsar, dokunsanız ağlıyacak gibi hali hepsini de fazlasıyle üzüyormuş…İşte o geceden sonra, yeni bir beraberlik doğmuş. Devlet Devrim’le ünlü Kalipso şarkıcısı Metin Ersoy arasında… İstanbul’un renkli gece hayatına düşkün kişileri, her gittikleri yerde, yeni sevgililere rastlıyorlarmış. Bazan yanak yanağa imişler, bazende burun buruna.

Bu söylentiler hakkında bir diyeceği olup olmadığını sorduğumuz zaman Devlet, yanında duran, koyu renk elbiseli ve dik gri yakalı kazağı içerisinde gülümseyen Metin Ersoy’a döndü ve:

– Bilmem ki, dedi. Belki de doğru söylüyorlar dır.Gerçekten söyliyenler doğru söylemişlerdi. Yalnız bir eskisi vardı anlatılanların. Sadece Devlet değil, Metin’de başkaları ile konuşurken bile, Devlet’e bakıyordu. Kısaca, fena bir yangın vardı taraflarda. Beraberlikleri hakkında, her ikisininde düşüncelerini öğrenmek istedik. İstedik ama, hiç te kolay olmadı öğrenmek… Önce Devlet söze başlar gibi oldu. Fakat nedense, orta okul talebeleri gibi kızarıverdi. Karşılıklı oldukları için, bir şey söylemekten çekiniyordu. Sonra bir de baktık, Metin Ersoy’un da,Devrim’den farkı yok… O da, yalnız kalmak ister gibi kıpırdıyor olduğu yerde. Nihayet politikacıların, kulis dedikleri sisteme baş vurarak,ikisini de ayrı ayrı, köşelere çekip orada sorduk soruları… Devlet:– Metin mükemmel bir insan, diyordu. Onda aradığım her şeyi buldum. Bir kadına nasıl davranılması gerektiğini çok iyi biliyor. Üstelik, ince duygulu ve neşeli bir insan. Onun yanında zamanın nasıl geçtiğini farketmiyorum bile. Kısaca son derece memnunum hayatımdan. Ve şimdiye kadar olmadığım şekilde de mutluyum.

Metin Ersoy’a gelince, kalipso kralı da gerçeği kabulleniyor ve:

– Tek kelimeyle herşey fevkalede, diyordu. Bilmem daha fazla bir şey söylemek gerekir mi? Mutluyum, mutlu ve mutluyuz. İşte hepsi bu kadar…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1967-tarihli-578-sayisi)

26.02.2021 04:58

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 10:32

    Alper Keskin

    vay vay vay hayırlara vesili olur inşallah