Menü

Kamuran Akkor ve Vasfi Uçaroğlu Kaplıca Keyfinde

Kamuran Akkor ve Vasfi Uçaroğlu Kaplıca KeyfindeBu yılın başında Vasfı Uçaroğlu İle dedikodulu bir şekilde evlenen ve hamile olarak sahneye çıkan Kamuran Akkor, hamileliği yüzünden yaz boyunca bir kere olsun denize girememişti. Fakat Kamuran bundan bir gün olsun şikayet etmedi. Zira içinde önüne geçilmez bir anne olmak isteği vardı. Doktorlar denizi yasak ettiğine göre, o da denize girmezdi. Ama Kamuran Akkor şikayet etsin etmesin, eşi Vasfi Uçaroğlu onu hiç bir şeyden mahrum etmek istemiyordu. Gizli evlenmelerinde bile ilk defa dünya evine giren Kamuran’a sırf içinde heves kalmasın diye gelinlik bile giydirmiştl. Kamuran’ın bu yaz denize girememesine de en çok üzülen Vasfi Uçaroğlu’ydu. Ne yapıp etmeli, eşinin deniz hasretini gidermeliydi. Nihayet geçenlerde bunu da başardı. Bir boş gün bulup eşiyle birlikte Bursa’ya gitti. Kaplıcaların suyu, pek deniz suyuna benzemezdi ama, ne de olsa su, suydu İşte!

Vasfi Uçaroğlu orkestrası Türkiye’nin en çok çalışan topluluğudur. Bir gecede tam dokuz yer dolaşırlar. İste bu aşırı çalışma yüzünden Vasfı İle Kamuran’ın Bursa gezisi ancak gece yarısından sonra başladı. Hilton’daki gecenin son programı da bitince otomobillerine atladılar ve sabaha karşı saat dörtte Bursa’ya doğru yola çıktılar.

Uzun süre araba vapuru bekledikten sona nihayet 6.00’da Anadolu yakasına geçmişlerdi. Kamuran Akkor ve Vasfi Uçaroğlu yol boyunca uyukladılar…

Kamuran Akkor ve Vasfi Uçaroğlu Kaplıca KeyfindeYeşil Bursa o gün gerçekten yemyeşildi. Karı – koca sanki yol boyunca kestirdikleri birkaç saatle zindeleşmişler, eski neşelerine kavuşmuşlardı. Lüks otelin merdivenlerinden yukarıya çıkarken, Vasfi şişkince göbeğini oğuştura oğuştura siparişi veriyordu. Aylardan beri bir boş gün bulup dinlenmeye fırsat bulamayan karı – koca, o gün bütün iş konuşmalarını bir kenara bıraktılar, zayıflamaları için tatbik ettikleri sıkı rejimi bir gün ertelediler.

Vasfi Uçaroğlu ve Kamuran Akkor, müzik dünyamızın en mesut çiftlerindendir. Fakat saadetlerini bozan bir tek şey vardı! Nedir o bilir misiniz? Kamuran’ın sık sık Vasfi Uçaroğlu’nun bıyıklarını çekiştirmesi! Ne zaman asılacağı da belli olmuyor. Bir bakıyorsunuz severken, bir bakıyorsunuz kızınca tutmuş Vasfi’nin bıyıklarını. Tabii her çekişinde de, Vasfi Uçaroğlu’nun tabiriyle iki üç tel azalıyor. Azalsın azalmasın, acısın, acımasın, Kamuran’ın umurunda bile değil. «Ben bu adamla evlenene kadar bıyıktan nefret ederdim. Ama bunun her şeyini seviyorum,» diyor.

Kamuran Akkor ve Vasfi Uçaroğlu Kaplıca KeyfindeKamuran Akkor ve Vasfi Uçaroğlu birkaç saat uyuduktan sonra mayolarını giyip banyoya girdiler. Daha kapıdan içeriye girer girmez, Kamuran’ın gözüne Vasfi’nin göbeği ilişti, işte Kamuran o anda müthiş kahkahalara başladı. Aman Allah o ne gülüş! Vasfi’nin göbeğine baktıkça adeta genç kadını gülme krizi tutuyordu.

Nihayet kahkaha faslı yerini yıkanma faslına bıraktı. Kamuran Vasfi’yi elinden tuttuğu gibi sıcak suyun içine oturtup eline sabunu aldı. Ondan sonra vay haline Vasfi’nin! Kamuran bu, gözüne sabun mu kaçmış, sular fıkır fıkır kaynıyormuş, hiç aldırmıyor. Vasfi’ nin çığlıklarına kulak asmadan onu dilediği gibi yıkıyordu. Bir taraftan da söyleniyordu: «Kırk yılda bir temizlen. Menekşe bile senden temiz. Korkma, bir su daha yıkadım mı, tamam.»

Vasfi Uçaroğlu ve Kamuran Akkor, o gün akşama kadar otelin havuzuna girip çıktılar, çocuklar gibi eğlendiler. Ama bu eğlenceleri fazla süremezdi… Zira ertesi gün İstanbul’a dönüp yine çalışmaları lazımdı. Onların şöhret yolu çok çalışmalarına bağlıydı zira.

Kamuran Akkor ve Vasfi Uçaroğlu Kaplıca KeyfindeKarı – koca bir gün olsun mesuliyeti üzerlerinden alıp huzur dolu saatler geçirdikleri için neşeyle İstanbul’a doğru arabanın içinde elele, cıvıl cıvıl konuşuyorlardı. İstanbul’a girdikleri sırada onları mesut bir pozda gören yaşlı bir hanım hayranları, şu sözleri söylemekten kendini alamadı:

– «Alah saadetinizi bozmasın. Bu zamanda sizin gibi mesut çiftler öyle azaldı ki.»

Vasfi Uçaroğlu ile Kamuran Akkor evlerine giderken neşeleri bir kat daha artmıştı. Biraz sonra evlerine ve kendilerini bekleyen kızlarına kavuşacaklardı.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-50-sayisi)

10.08.2019 23:58

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 14:55

    Ayşe İnan Kamber

    hahahahaha fotograflar cok komik ya
  • Yayınlandı: 7 Eylül 2015 17:58

    SALİHA CAN

    evliliği çalkantılı olmuştu ama tadını çıkarmayı iyi bilmişler :D