Menü

Kanat Gür Avrupa’dan Vazgeçti

Daha önce Avrupa’ya gideceğini bildiren genç şarkıcı şimdi de bu kararından caydı. Kanat Gür, aynı müzisyenlerden kurulu topluluğu ile bu kış Klüp Reşat’ta çalışacak.

PERDE ağır ağır açıldı. Uzun boylu, güler yüzlü delikanlı mikrofon başına gelip, halkı selamladıktan sonra: «Şimdi size arkadaşlarımı tanıtacağım» dedi. «Piyango: Ersin Üreksoy; tenor sax, fülüt, vibrafon: Erol Erginer; kontrbas, solist: İldeniz Ürel; bateri: Metin Özyol… ilk olarak size…»Delikanlı sözünü tamamlamaya fırsat bulamadı. Arka sıralardan yükselen kalınca bir ses konuşmasını yarıda kesti: «Ya sen? Sen kimsin. Kendini tanıtmadın…» Delikanlı hiç istifini bozmadı. Bir müddet düşünüp eliyle kafasını şöyle bir kaşıdıktan sonra, «Kim olacağım,» dedi. «Babamın oğluyum!…»

Biraz önce salonu saran buz gibi hava. Kanat Gür’ün bu yerinde esprisi ile bir anda yerini kahkahalara terketti.Geçtiğimiz hafta içinde, Kadıköy Süreyya Sinemasında, Rasimpaşa Spor Klübü yararına düzenlenen konserde, Kanat Gür ve arkadaşları programlarına böyle neşeli bir hava içinde başladılar. 50 dakikalık konserleri süresince de, bu neşeyi devam ettirmesini bildiler.

Elli dakika içinde 10 parça çalan orkestra, her parçanın bitiminde bol bol alkışlandı. Kanat Gür’ün aranjmanı olan «Oh Marie» ile «Et pourtant», «La mamma», «Cin – cin» ve «T’amo tamero» büyük ilgi topladı. Programın sonlarına doğru, salonu dolduran yüzlerce «ye-ye»ci genç kız ve erkek, orkestra ile beraber ye-ye çektiler, el çırptılar ve bağrıştılar.Konserin bitiminden hemen sonra, kuliste konuştuğumuz Kanat Gür, bu kış Avrupa’ya gitmekten vazgeçtiğini bize müjdeledi. Yaz aylarında Hilton’da programına devam eden Kanat Gür ve arkadaşları, yeni mevsimde Kulüp Reşat’ta çalışacaklar. Orkestrasında hiçbir şekilde değişiklik yapmayı da düşünmüyor. Kanat Gür’ün aldığı bu karar doğrusu çok yerinde. Zira gün geçtikçe oturan ve kaliteli müzik yapan böylesine anlaşmış bir orkestraya, yeni elemanlar katarak bozmak, pek yerinde olmıyacak herhalde.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1964-tarihli-41-sayisi)

01.01.2021 01:00

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar