Menü

Kardeşimden Utanıyorum

Sahnelerin hanımefendi kişiliği ile tanınan sanatçısı Mehlika Kenter bugünlerde tüm çevresine öfke saçıyor. Bunun nedeni ise kızkardeşi Mine May’ın bir aylık dergiye verdiği alabildiğine cesur olan bu pozlar.

Aylık dergilerden birinin bu ayki sayısını alıp okuyanlar görmüşlerdir Mine May isimli bir hatunun alabildiğine cesur pozlarını. Belki çoğunluk bilmez, kimdir bu kadın, necidir?..

Eh, biraz tanırız kendisini ama ne iş yapar, nasıl geçinir onu tam olarak bilmeyiz. Yalnızca arada sırada ufak tefek gazinolarda iş bulup şarkı söylediğini duyarız. Bir de Mehlika Kenter’in kızkardeşi olduğunu biliriz. Evet, Mine May isimli kadın sahnelerin ünlü sanatçısı Mehlika Kenter’in kızkardeşidir. Gel gör ki, ne kadar hanımefendiliği ve gerçek sanatçı kişiliği ile adından sıkça söz ettiren ve belli bir sanat kariyeri olan Mehlika Kenter bu kardeşinden hiç mi hiç memnun değildir. Nedenini ise yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bu aylık dergiyi okuyanlar çarçabuk kavrayacaklardır. Sanat adına yapılacak herşeyin mübah oluşunu kesinlikle kabul etmeyen Mehlika Kenter, böylesine cesur pozları hiç çekinmeksizin veren bir kadının kendi ailesinden çıkmasına dayanamadığını söylerken, bakın bu konuda içini nasıl döküyor: ”Kardeşimdir, ne yapsa yine de severim. Kanlı bıçaklı da olsak yine kanımdandır, canımdandır. Ama değme seks yıldızlarına taş çıkartacak derecede verdiği bu pozları görünce beynimden vurulmuşa döndüm. Onun ablası olarak yerin dibine geçtim. Aile şerefimizi iki paralık etti. Öncelikle beni de düşünüp, sanatıma, kişiliğime böylesine gölge düşürecek düşüncesizce hareket etmemeliydi. Onun adına utanıyorum.”

Gerçi her insan kendinden sorumludur, bir başka kişiyi ne yaptığı ilgilendirmez ama bu durumda Mehlika Kenter’e hak vermemek de elden gelmiyor. Onun gibi adından her zaman sanatıyla söz ettiren bir sanatçı için böyle bir kardeşe sahip olmak gerçekten şanssızlık. Belki adından kırk yılda bir söz ettiren ve şöhret sevdalarında bir sanatçı olsaydı bu kadar üstünde durmaz ve sevinebilirdi bile. En azından kardeşiyle bile olsa adının yazılması hoşuna giderdi ama şimdi değil sevinmek lanetler yağdırıyor ve şu iki sözcüğü dilinden düşürmüyor: ”Kardeşimden utanıyorum”

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-13-sayisi/)

29.09.2020 13:47

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 24 Ekim 2019 01:47

    Ercan Turp

    Mine May Mehlika Kenter'in kız kardeşimiymiş?