Menü

Kemoteks Tüm Dünyada

Genç ve dinamik kadrosuyla başarıdan başanya koşan Kemoteksçiler 1984 İlkbahar/yaz sezonunu Amerika’da 37 mağazada birden açacaklar… Firma yetkilileri bu arada gelecek kış sezonunun manto ve kaban programını da Amerika’dan gelen alıcı firma yöneticilerine sundular.Bu hafta da güçlü bir kuruluş Kemoteks’ten haberlerimiz var sizlere… Aslına bakarsanız, Kemoteks’ten daha evvel çok haberler yazıp çizmiştik ve de olaylarını zevkle iletmiştik… Ama. bu defa bambaşka ve önemli bir atılımını aktarmaya çalışacağız. Evet, Kemoteks özellikle Avrupa’ya yaptığı kadın iç giyim ihracatıyla bu yıl altın madalya kazandı.

Bu başarıdan sonra da Kemoteks Avrupa sınırlarını aşarak Amerika’yı fethetme atılımına girdi. Nasıl diyeceksiniz? ABD’nin Uzakdoğu’ya koyduğu kota ve yeniyi arama ve bulduğu yeni üreticide kaliteyi de görebilme yapıları Türk firmalarının Amerika’daki pazarını gerçekleştirdi. İşte, Amerikalıların dört elle sarıldığı bu kuruluşlardan biri de Kemoteks oluverdi. Bütün siparişleri alan ve şu anda hızla mal teslimini yapan firma yetkilileri artık Amerika’da ihracat gururunu taşıyacaklar.Ve Kemoteks çok genç ve dinamik bir beyin takımının ekip çalışmasıyla bu başarılar zincirini oluşturuyor. İlk başta Ortadoğu mezunu masterlı ve bir kaç lisan bilen genç patronu Kemal Moto, sonra tüm müşteri bağlantılarında yaklaşımları çok titiz ve sempatik şekilde değerlendirip bağlantıları kuran Kemoteks kadın dış giyim imalat genel müdürü Enise. Sonra yine, kolleksiyona önemli katkıları bulunan Uşi Akın ilk anda sayılabilecek isimler.

Böylesine başarılı bir ekip iç pazarda tanıtılan İlkbahar/Yaz koleksiyonlarıyla Amerika’da da 37 mağazada sezonu açacak. Doğrusu kutlanacak bir olay. Bununla da yetinmiyor Kemoteksçiler. İç giyimdeki liderliklerini dış giyimde de gelecek kış sezonu sürdürmeyi planlamışlar. Öyleki Amerikalıların büyük baskısı üzerine manto ve kabana girerek, gelecek kış sezonunun imalat programını bile sundular. Amerika’dan gelen üst düzey yöneticilerine…Kemoteks kadın içgiyiminde kazandığı altın madalyaya bu yıl dış giyimi de eklemek azminde…

Amerika’yı 2. kez biz keşfedeceğiz”

Amerika’ya hazır giyim ihraç eden en büyük konfeksiyon firmalarımızdan Kemoteks’in sahibi Kemal Moto büyük imkan vaadeden bu pazara ilişkin görüşlerini ŞEY’e şöyle açıkladı:“Türkiye’nin modada taklit ettiği Fransa ve İtalya’dan iki ay önce, 1984 İlkbahar ve yaz sezonunu ocak ayının başında ülkemizde tanıtmamızla birlikte, 8 ay sonrasının mamüllerini hazırlayıp ABD’de 37 mağaza ile sezonu açacağız. İnsanın kendisini övmesini mazur görün ama kanımca bu bir başarıdır. Amerikalı yeniyi her zaman denemeye hazır bir millet.

Amerikalının bu sempatik yaklaşımından yararlanarak büyük bir rekabetin varolduğu bu pazarda, belli başlı konfeksiyon üreticisi ülkelerle kalite konusunda da kıyasıya kavga vermeniz lazım. Çizgiyi almaya hazır olan bir topluma kalitede de gereken önemi vererek onları yenmeniz gerek. Tabii Türk konfeksiyoncusunun Amerikan pazarına girişte bazı avantajları da var. İşçilik bizde çok ucuz. Kumaşlarımızın kalitesine de çok şey borçluyuz. Devlet de gerekil teşvik tedbirlerini kesintisiz kılarsa, Amerika’nın ikinci kez keşfi Türk konfeksiyoncusu tarafından yağılacaktır diyebiliriz. ”Kemoteks’in İlkbahar yaz koleksiyonunda kum beji, haki, lacivert-beyaz, turkuvaz, fujya resimlediğimiz giysilerde en güzeliyle uygulanmış. Keten ve İpek en çok kullanılan kumaşlardan. Kemoteks’in yaz sezonunda en büyük kalemi olan penyelerde de aynı renklerle moda ışıldamış gibi. Kolleksiyonun tümünde de Enise Ulusan ile Uşi Akın’ın imzaları dalgalanıyor…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-19-sayisi/)

26.02.2021 02:46

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar