Menü

Kibariye Anne Oluyor

KİBARİYE, kocası Tünay Ürek’e eliyle sağ taraftaki yolu işaret etti. BMW marka otomobil yavaşça sağa döndü… Yüz, yüz elli metre kadar gittikten sonra sol taraftaki dar bir yola girdi ve durdu. Tünay Ürek direksiyon başında merak ve heyecanla aynı soruyu soruyordu:«Ne olduğunu söylesene, meraktan çatlayacağım!..»

Kibariye, artık konuşmaktan başka çaresi kalmadığını anladı…

«Bizim… Yani, ikimizin bir çocuğu olacak… Dün doktora gitmiştim de, müjdeyi bana o verdi… Bir aylık hamileyim…»

Mutluluk gözyaşlarını gizleyerek konuşuyordu Kibariye:

«Çok mutluyum… ‘Kibariye’ olarak şarkı söylemeye başladığım günden bugüne kadar hep mutlu bir yuvanın özlemini kurmuştum. Biz Tünay’la, birbirimizi severek evlendik. Mutlu bir yuvam ve şöhretim vardı artık. Ancak beni huzursuz eden tek şey, çocuk konusuydu. Evlendiğimiz gün Tünay’ın söyledikleri hep kulaklarımda çınlıyordu: ‘Bana nur topu gibi üç erkek çocuk vereceksin’… Uzun süre bunun huzursuzluğunu duydum. Allaha şükür dualarım kabul oldu sonunda.»Eşi, Kibariye’nin gözünün içine bakarak sözü kendisi alıyor:

«Artık geçmişi düşünme… Şimdi çocuğumuza İsim bulmalıyız. Kız olursa senin annenin adı olan ‘Makbule’ koyarız. Yok eğer erkek olursa, çocuğumuza benim babamın adı olan ‘Necati’ deriz.»

İkisi de çok mutluydu… Artık konuşmuyorlardı… Yalnızca bakışıyorlardı.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-32-sayisi)

05.10.2020 22:51

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 11 Kasım 2016 16:44

    Belgin ekinci

    E olmadı ama??yalan haber miydi bu??