Menü

Kibariye’nin Ev Hali

DİZLERİNE kadar sıvanmış eşofmanı, başında yemenisi ve elinde süpürgesi ile bir temizlik harekatına girişmişti Kibariye… «Destur var mı, bacı?»

Önce boynumuzdaki fotoğraf makinelerine baktı, sonra güldü: «Gelin gelin, ben de sizi bekliyordum… Evi de bir kaldırdım ki, kusura bakmayın.»

Bir koltuğa ilişerek, Kibariye’yi izlemeye koyulduk. Bir yandan şarkı söylüyor, bir yandan da cam siliyor, ortalığı süpürüyordu… Dayanamadık ve sorduk: «Hizmetçi tutmayı hiç düşünmediniz mi?» Terlerini silerken cevabı verdi:«Ne hizmetçisi ya… Eskiden hizmetçi mi vardı!..»

Konsolun üstünde duran «Tommiks», «Teksas» ve «Zagor» ciltlerine göz atarken yine sorduk: «Okuma yazmayı öğrendiniz mi?» Biraz mahcup, cevap verdi:

«Ehhh… Az çok bir şeyler öğrendim. Özel hoca bile tuttuk. Ama canım sıkıldı. Sonra da vazgeçtim.»

Sahneydi, plaktı, filmdi, oradan oraya koşuşturan, bu arada ev temizliği yapan Kibariye yorgundu… Bu yıl İzmir Fuarı’nda sahneye çıkacağını söyleyen sanatçı, daha önce eşi Tunay Ürek’le birlikte Marmaris’e giderek dinlenecek. Bu arada yeni LP’si de piyasaya çıkmış olacak. Sonra da ikinci filmi için kamera önüne geçecek. «Anne olmayı düşünmüyor musunuz?» diye sorunca, Kibariye, ev işlerini bıraktı ve konuşmaya başladı:«İnanın hep rüyalarımda görüyorum. Üç tane çocuğum olmuş, onlarla uğraşıyorum. Şu işlerimi bir yoluna koyayım siz o zaman Kibariye’yi görün… İkisi erkek, birisi kız olacak. Evimi şenlendirecekler…»

Bir süre daldı gitti Kibariye. Anlaşılan çocuk sahibi olmayı çok istiyordu. Kibariye’nin evinden ayrılırken, temizlik hala sürüyordu.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-23-sayisi)

06.10.2020 23:47

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 14 Temmuz 2016 10:55

    Ceren Kahraman

    şöhretin değiştirmediği sayılı insanlardan