Menü

Kim Novak Yine Şansını Deniyor

Rejisör Robert Aldrich son filminin büyük başarı sağlayacağından son derece emindi ve her yerde ve herkese de bunu söylemekten çekinmiyordu. Lylah Clare adında bir yıldızın hayat hikayesini ele alan bu filimde Kim Novak‘ı baş rolde oynatmakla da filmin beğenilme şansının arttığına inanmıştı. Robert Aldrich’e göre iki yıl beyazperdeden uzak kalmış olan Kim Novak bu filim sayesinde eski şöhretine yeniden kavuşacaktı, hatta, hatta belki de eskisinden daha fazla beğenilecekti.

Kim Novak Yine Şansını DeniyorFakat maalesef Robert Aldrich’in tahminleri doğru çıkmadı. Filim hiç beğenilmediği gibi Kim Novak da rejisör de ağır tenkitlere uğradılar. Kim Novak’ın son derece şık kıyafetlerle filmin muhtelif şehirlerde yapılan galalarına gitmesi de bir fayda vermedi. Birçokları Kim Novak’a artık «sönmüş bir yıldız» gözüyle bakıyorlar, yıldızın tekrar şöhrete ulaşabilmek için sağından solundan yardım istemesini herkese yalvaran gözlerle bakmasını bekliyorlardı.

Kim Novak iki yılık bir ayrılıktan sonra tekrar Hollywood’a dönmekle iyi mi yoksa kötü mü etmişti, bilemiyordu. Fakat Hollywood kurtlarına yalvarmaya, hele iş dilenmeye hiç niyetli değildi. Genç kadın Carmel’de Pasifik Okyanusuna bakan muhteşem evinde hatıralarıyle yaşamaktan zevk alıyordu. Maddi bakımdan da bir sıkıntısı bulunmadığına göre ömrünün sonuna kadar filim çevirmese olurdu…

Böyle düşünüyordu ama ah o meslek aşkı yok mu? «Lylah Clare» de uğradığı şanssızlığı mutlaka yenmeliydi. Her şeye rağmen sonuna kadar mücadele edecekti. Hiç değilse bir filim denemesi daha yapmak istiyordu. Çok geçmeden isteği gerçekleşti «Büyük Banka Soygunu» isimli bir filim için başrol teklifi aldı. Kim Novak kendi deyişine göre son denemesini bir kovboy filminde yapıyordu. Ama ilgi çekici konusu ve tipleriyle değişik bir kovboy filminde… Bu filim tutarsa her halde beyazperde Kim Novak’ı, yeniden kazanacak. Ya tutmazsa… Her halde o zaman yılların yıldızı gazetecilere aynı beynatları berecek: «Hayatta tek sevdiğim şey istediğim gibi yaşamaktır. Filim çevirmişim, çevirmemişim, umrumda bile değil!»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-49-sayisi)

10.08.2019 23:56

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 11:27

    ARDA SÜZEN

    rejişör intihar etmişdir acaba filmden sonra neler oldu merak ediyorum :D
  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 11:28

    BÜŞRA KOŞMAZ

    Ama kim ne derse desin kim novak güzel bir oyuncuydu