Menü

Kim Novak’ın İkinci Şansı

Sarp kayalıkları döven dalgaların uğultusu arasında, sarışın kadın heyecanla konuşuyordu. Bunca yıllık tecrübesine rağmen iki yıllık bir ayrılıktan sonra yeni bir filme başlamak onu ziyadesiyle ürkütüyordu. Yabancı bir alemin içine girmişçesine korkuyor. Her ne pahasına olursa olsun, başarıya ulaşmak, iyi not almak zorunda olduğunu biliyordu. Dönüşü ancak bu şekilde bir zafer, aksi halde bir fiyasko olacaktı.

Şöhretli yıldız Kim Novak’ın sinemadaki son yılları şanssızlıklarla doluydu. «Şeytanın Gözü» veya «13» isimli filmi çevirirken attan düşmüş, belkemiğini incitmişti. Şöhretine şöhret katacak bu filimdeki rolü Deborah Kerr’e kaptıran Kim, tam kendini toplamaya başladığı sırada, bu sefer de bir otomobil kazası geçirdi. Ve yine perdeden uzak kaldı. Gerçi yarım milyon dolara yakın bir tazmiat . koparmıştı, ama bu, onun sinemada kaybettiklerinin yanında bir hiçti.

Kim Novak'ın İkinci ŞansıFakat Kim yılmadı, Carmel plajının sarp kayalıklarında kurduğu evine çekildi. Yalnız başına sabırla resim yaparak iyileşeceği günü bekledi. Ve nihayet Robert Aldrich’in «Lylah Clare Efsanesi» isimli filminde başrolü oynamaya hak kazandı. Şimdi Kim bu filimde, kaybettiklerini kısa zamanda elde etmek istermişçesine iki rolü birden oynuyor.

Kim Novak’ın son sevgilisi Carmel’li dekoratör Joel Thomas’tır. Sarışın artist, Thomas’la yıllardır tanıştıklarını, sokakta karşılaştıkça birbirlerini selamladıklarını söylüyor. Fakat ancak bir süre önce New York’ta rastlaşmaları, aralarında derin bir arkadaşlığın doğmasına yol açmış. Kim’in arkadaşlıktan bahsettiği de tabii, aşktır.

Kim ile Joel Thomas bu mutlu tesadüften sonra bir daha birbirlerinden ayrılmadılar. Richard Johnson ile boşandığı zaman Kim’i teselli eden yine Joel oldu.

Kim, hayatta bir defa evlenmek hatasına düştüğünü söylüyor. Beğendiği erkekle evlenmeden de onun hayatını paylaşabileceğini samimiyetle itiraf ediyor. Onun nazarında evlilik formalitesi bir mana ifade etmemektedir. Ve bir kadın, ancak anne olmak istediği zaman sevdiği erkekle hayatını birleştirmelidir.

Kim’in bu sözleri kadar giyimi de çevresindeki birçok kadını rahatsız eder. Carmel sokaklarında onu makyajsız yüzü ile hippi kıyafetinde çiçekli ve kısacık etekli elbiseler içinde gören kadınlar, evlilik hakkındaki kanaatini öğrendikleri zamanki, gibi şok geçirirler.

Kim Novak «Bebek Jan’e Ne Oldu?» filminin ünlü yöneticisi Robert Aldrich ile çalışmaktan da çok memnun.

– «O, kimselere benzemez,» diyor. «Bir filme başlamadan en az üç hafta evvel sizinle konuyu işler, işler. Öylesine ki ‘Kamera’ dediği gün, siz filmin tam havasına girmiş olursunuz.»

Sevgilisi filim tamamlandıktan sonra Kim’i Brezilya’ya götürmek istiyor. Ama Kim, bu seyahate hiç gönüllü değil…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-38-sayisi)

01.09.2015 10:20

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 16:55

    Eylül Arif

    Kim Novak tenisçi değil mi ya
  • Yayınlandı: 4 Eylül 2015 16:07

    ŞERİFE KUL

    bu güzellikle fazla dayanamazdı zaten gelen teklıfleri kabul etmemeye :D