Menü

Kış Sirki’nin Kraliçesi Brigitte Bardot

DÜNYANIN her tarafında sahne ve perde sanatçıları, ömürlerinin büyük bir kısmını başkalarına eğlenceli dakikalar geçirtmek uğruna harcarlar. Ancak bindebir kendilerini düşünmeye fırsat bulabilirler. Son yıllarda kurulan dernekler, artistlerin biraraya gelip, kendi menfaatlerini korumalarına imkan vermiştir.

Fransa’daki Artistler Birliği de bunlardan biridir. Fransız sahne ve perde sanatçılarının menfaatlerini korur, onlara daha iyi imkanlar sağlamaya çalışır… Bu dernek, her yıl «Kış Sirki» adı verilen gösteriler düzenler. Fransa’nın kalburüstü şöhretleri bu gecenin şeref misafiridir. Teker teker pistin ortasına çıkıp, davetlileri eğlendirmeye çalışır…

Bu yıl yapılan «Kış Sirki» temsilinde Brigitte Bardot, Jean Paul Belmondo, Jean Pierre Cassel, Marlene Jobert, Henri Verneuil ve Claire Motte gibi tanınmış sanatçılar rol aldılar, Fransız sinema ve tiyatrosunun emektar aktörü Jean Gabin, gecenin şeref başkanı olarak programı idare etti, sanatçıların daha büyük bir zevk ve hevesle çalışmalarını sağladı.

Gecenin kraliçesi, tahmin edileceği gibi Brigitte Bardot’ydu. Şu son birkaç yıl içinde sinemada daha büyük bir şöhrete sahip olmak için hayli gayret sarfeden Brigitte Bardot, «Kış Sirki»ndeki programında da pek çok alkış topladı.

Jean Paul Belmondo ise, en ünlü ve usta akrobatlara taş çıkartacak kadar başarılı numaralar yaptı ve alkışların en büyüğünü topladı. Genç aktör tehlikeli numaraları öyle büyük bir ustalıkla yapıyordu ki, bir ara seyirciler heyecandan nefes alamaz oldular. Program sona erdiği zaman da Belmonda hayranlarının omuzları üzerinde pistten ayrıldı. Gecenin kraliçe ve kralını en fazla alkışlayanlar da tabii Patrick Gilles ve Ursula Andres oldu. Brigitte Bardot’nun nişanlısı Patrick Gilles, genç kadınla arasının açıldığına dair çıkarılan dedikoduları da böylece yalanlamış oldu. Belmondo’nun sevgilisi Ursula Anrdess de Belmondo’yu tebrik ederken, gözleri sevinçten parlıyordu. Program sone erince sevgililer kolkola girip bu gecenin zaferini kutlamaya gittiler.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1970-tarihli-22-sayisi)

13.07.2020 10:48

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar