Menü

Kısa Kısa Futbol

KOCAELİSPOR, İDDİALI

Transferde 700 bin lira harcayarak kadrosunu güçlendiren 2. Lig Kırmızı Gurup takımlarından Kocaelispor, yeni futbol sezonunu iddialı açtı. Teni Antrenör Sabri Kiraz, yeni takımı hakkında «Kocaelispor bu kadrosuyla başarılı olacaktır. Transferlerden memnunum. İddialıyız, Türkiye’nin bu şirin kentinin takımının, birinci lige çıkması için elimizden geldiğince çaba harcayacağız, demiştir. Aşağıda, Kocaelispor takımı sezon açılışında geçit töreninde görülüyor.DİYARBAKIRSPOR 10 YENİ FUTBOLCUYA 1,5 MİLYON LİRA ÖDEDİ

Transferde Coşkun, Ali, Haldun, Turan, Cengiz, Semih, Ergün, Mehmet, Şecaattin ve Hasan’ı alarak toplam 1,5 milyon lira ödeyen Diyarbakır- spor, 7 yıldır özlediği şampiyonluğu kazanmak dilek ve umuduyla mevsimi açtı. Fotoğrafta, 25 kişilik kadrosuyla 3. Lig’in kırmızı gurubunda oynayacak olan Diyarbakırspor’un yeni transferleri, antrenör Refik özvardar ile görülüyor.

KADRİ, ORDU’DA TARAFTARLARDAN DESTEK İSTİYOR

Antrenörlükte de, futbolculuğu kadar başarılı olan ve son iki yıl da Tirespor’u istenilenden iyi yere getirerek bunu bir kez daha ispatlayan Kadri Aytaç bu yıl çalıştıracağı Orduspor’da aynı başarıyı sürdüreceğini belirtti ve «Yeni takımım en İyi yere gelecektir». Antrenör olarak Anadolu’da bulunduğum yıllarda Orduspor’u da çoğu kez izlemek olanağını bulmuştum. Orduspor iyi başlıyor fakat sonunu getiremiyordu. Ben öncelikle bu durumun giderilmesi için çalışmalar yapıyorum. Bu yıl futbolcunun esnaflığını ortadan kaldırmak için dikkat göstereceğim. Elbet bunlar giderildikten sonra başarı gelecektir.» dedi.Daha sonra Orduspor’lu taraftarların takımlarına geçmiş yıllardan kalma bir kırgınlık duyduklarını belirten Aytaç, «Taraftar artık şampiyonluk istiyor. Çünkü komşuları Samsun, Giresun ve Trabzonspor birinci lig takımları olmuşlardır. Her gün sabah 9’dan, 17’ye kadar takımı çalıştıracağım. Futbolcu taraftarı yanında görürse daha bir kuvvet kazanır, psikolojik yönden daha bir olgunluğa kavuşur. Gelsinler, görsünler, her şeyin Orduspor için olduğuna ait kararı, taraftarlar kendileri versinler» diyerek şampiyonluğun en kuvvetli adaylarından olduklarını belirtti.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/hayat-spor-dergisinin-1974-tarihli-23-sayisi)

21.01.2021 00:12

Kategoriler:   Spor

Yorumlar