Menü

Kocaelispor-Sakaryaspor Mücadelesi

İKİ yakın kentin takımlarıydı Kocaelispor ve Sakaryaspor. Böyle olunca maçları daha bir anlam taşımaktaydı. Bu kez de aynı şey olmuştu. Günler önceki söylentiler sahaya çıkınca ortadan kalkmış ve maç tam bir dostluk içinde sürüp gitmişti.

Sakaryaspor geçtiğimiz mevsim şampiyonluğu kaçıran takımdı. Bu mevsim yine aynı amaçla lige girmiş, ama aynı yoldan yürüme olanağına sahip olamamıştı. Kendi sahasında bile puan dağıtan takım görüntüsüne giren Sakaryaspor’un, Kocaelispor’dan puan alması zordu. Ve bu zorluk bir kez daha kendini göstermişti.Gençlere önem vererek yeni mevsime giren ve kendince başarılı olan Kocaelispor’a artık bir galibiyet gerekiyordu. Bunu komşusunun önünde almak daha da sevinçli olacaktı. Ne de olsa ezeli bir rekabetin havası vardı. Bu yoldan işe koyulan Kocaelispor Hayri ile bu amacını gerçekleştirmiş ve galibiyet hanesine iki puanı birden kondurmuştu..

TATSIZ OLAY

Maç sinirli bir havanın dışındaydı. Kasti hareketler pek görülmüyordu. Yalnız bir ara nasıl oldu ise Sakaryaspor’lu futbolcu Hüsamettin’in yere yığıldığı göze çarptı… Arkadaşları ve saha doktoru tedavinin orada olamayacağı fikrinde birleşmişlerdi. Hüsamettin için hastanede varılan sonuç ise, «Beyin sarsıntısı geçirdiği idi ve hemen tedavi altına alınmalıydı…»Öte yandan her geçen gün düzelme yoluna giren Kocaelispor’un antrenörü Sabri Kiraz mutluydu. Bu yeni bir takım yaratmanın ve bir şeyler vermenin mutluluğuydu.. Kiraz daha iyi olacağız derken bu galibiyetle güvenini ortaya gerçek olarak koymuştu.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/hayat-spor-dergisinin-1974-tarihli-32-sayisi)

01.03.2021 01:56

Kategoriler:   Spor

Yorumlar