Menü

Kocasını Kaptırmaktan Korkuyor

Kibariye’yi son günlerde görenler bu kadar yemeği neresine sığdırabiliyor diye şaşırıyor. Çünkü kocasını bıldır bıldır kadınlara kaptırmaktan korkan şarkıcı onun ideal ölçülerde istediği kadın tipine uymak için ne bulursa yiyip, kilo almaya bakıyor.Hanımların yıllardır tek bir korkulu rüyası vardır ki tüm çekindikleri, başlarına gelmesini istemedikleri olayları bastırır… Şişmanlamak… Evet kilo almak bir felakettir, güzelliği öldürücü, erkeklere karşı itici bir unsur olarak yerleşmiştir zihinlere…

Ama su içerken bile ”yarar mı” diye düşünen, kilo almaktan çekinen hanımlar birleşip Kibariye’ye saldırırlarsa hiç şaşmamak gerekir. Çünkü sanatçı günün yirmidört saatini yemekte geçiriyor ama kesinlikle bir gram bile almıyor. Tok insanın dahi iştahını kabartacak güzellikte hazırladığı sofraya bir oturdu mu kalkmak bilmiyor. Ama her gün tartıda 42 kg’ı şaşmıyor.Evet, kilo almaktan korkanların karşısında kilo almak için savaş veren bir insan görünümünde o.

Çevresindeki eti budu yerinde, tipik Türk kadınlarını gördükçe iç geçiren kocasına bakıp, şişmanlamaya ahdetmiş bir kere. Kendi deyimiyle “şişmesi” için de elinden ne geliyorsa yapıyor. Bütün çabalarının boşa çıkması ise onu zamanı daralmış imtihandaki bir öğrenci gibi rahatsız ediyor tabii. Kocası ise Kibariye’nin ruhunu, dürüstlüğünü seviyormuş, ama neden tip olarak da “benim karım bir tane” diyemesin ki diye düşünen Kibariye yakında midesini çatlatmazsa iyidir.Yalnız bu arada tam bir çingene zekâsıyla bir şeyi de unutmuyor. Hazırladığı sofralara Tunay’ının en seveceği şeyleri de ekleyip midesini genişletmeye bakıyor. Çünkü bir gün zayıflığından bıkıp da “bıldır bıldır olanlara bakmaya kalkarsa, Tunay’ı göbekli bulup istemeyenler çıkabilir, sonunda o da yine her şeyini sağlayan Kibariye’nin dizinin dibine yerleşir diye. Eeee, Kibariye bu… Kendisi şişmanlayıp, kocasını elde edemeyecekse, kocasını şişmanlatıp kadınlardan bal gibi kaçırmayı yine elde etmeyi bilir herhalde. Yeter ki kıtlık çıkmasın.

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-26-sayisi/)

22.02.2021 01:01

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar