Menü

Komşu Çatlatan Komşular

Kamuran Akkor ve Semra Alper’in sahne savaşında birbirlerini yiyen sanatçılara örnek olacak bir dostluk var. Üstelik İzmir’den İstanbul’a yerleşen Semra Alper Kamuran Akkor’a komşu olunca günün bütün saatlerini birlikte yaşamaya ve yalnızca sanatçıları değil, komşularını da çatlatmaya başladılar.

Semra Alper ile Kamuran Akkor un yıllara dayanan dostluğuna bugüne kadar kimse gölge düşüremedi. Onların tek ayrılıkları Semra Alper’in İzmir’de oturmasından kaynaklanıyordu. Ama artık yüksek telefon faturalarına ve özlemlerine malolan bu ayrılık söz konusu değil. Çünkü Semra Alper İstanbul’a yerleşti. Hem de çok sevdiği Kamuran Akkor’un apartmanına, bitişik dairesine.Evet, günün yirmidört saatinden ondört saatini birlikte yaşıyorlar artık. Vasfi Uçaroğlu ile kızı Menekşe daha evden çıkar çıkmaz Kamuran Akkor soluğu Semra Alper’in evinde alıyor. Birer kahve, biraz kahve falı derken daha Kamuran Akkor yeni evine dönmüş oluyor ki, bu kez evcilik oynar gibi Semra Alper çalıyor kapısını. Sohbet ediyorlar, suya sabuna dokunmayan dedikodulardan vakit bulunca video seyrediyorlar, oyun oynuyorlar, hatta hatta birlikte çalışarak şarkı bile söylüyorlar. Tabii bu arada diğer komşularını unutacak bir komşuluk yaşadıkları da gözlerden kaçmıyor.

Şu sıralar sahne çalışmaları olmadığı için daha bir rahat olan sanatçılar akşamları da aynı beraberliği sürdürüyorlar. Arkadaşlarının yalnızlığını unutturmak için bütün aile seferber olmuş gibi, Kamuran Akkor masayı kurarken, Vasfi Uçaroğlu içkilerini hazırlıyor, Menekşe de bir an önce onlara katılabilmek için derslerini bitirmeye çalışıyor. Ve komşuyken tek bir aile gibi geceli gündüzlü beraber oluyorlar.Aynı apartmanda oturup da birbirlerini tanımayan bunca sanatçının arasında bir yıldız gibi parlayan dostlukları gıpta dolu ama hasetli komşu bakışları arasında kalsalar da sanatçı arkadaşlarına dayanışmanın güzelliğini sergileyecek en iyi örnek aslında. Yeter ki nazara gelmesinler.

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-34-sayisi/)

15.10.2020 02:41

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 20 Eylül 2019 19:08

  Güney Canber

  Kamuran Akkor'un bir ateşe attın beni şarkısını bir zamanlar çok dinlerdim.
 • Yayınlandı: 20 Eylül 2019 19:10

  Şükriye Mocan

  Kamuran Akkor'u dinlemek her zaman huzur vermiştir bana. Semra Alper kimdir bilemeyeceğim.
 • Yayınlandı: 20 Eylül 2019 19:12

  Burcu Deniz

  Semra Alper giden gidene şarkısını seslendirmişti. Ses sistemi çok iyi olan bir müzik sesinde dinlerdim onu.