Menü

Küçük Şantör Cem Yurtbay

İTALYA’DA Robertino, Rita Pavone, İspanya’da Raphael ve Marisol, İngiltere’de Brenda Lee, Millie, Belçika’da Luigi. Bu isimler çeşitli ülkelerde çocuk sesleri ile şöhrete ulaşan minik şarkıcılara ait. Türkiye’de de son bir yıl içinde dikkati çeken bir minik şantör var: CEM YURTBAY.1953 yılının 23 nisan günü İstanbul’da doğan Cem, sahneye 6 yaşında Şan sinemasındaki bir konserde çıkmış. Zeki Müren’in de yer aldığı bu konserde şöhretli meslektaşına yakın bir ilgi görmüş. Ve o andan itibaren kendine daima destek olan anne, babasının yardımları ile bu yolda yürümüş, idealindeki meslek olan gemi makine mühendisi olabilmek için tahsiline devam ediyor.

Bir yandan da iyi şarkı söyleyebilmek için çalışmayı elden bırakmıyor. Geçtiğimiz kış sezonunda Şerif Yüzbaşıoğlu Orkestrası eşliğinde şarkı söyleyen küçük Yurtbay, bu yaz da müzik çalışmalarına aynı orkestra eşliğinde devam edecek. Şarkıcılığın yanı sıra Balık Adamlar Kulübünde yüzücü olarak üye olan Cem’in spor dalında ikinci merakı: Basketbol. Bu sporu 1,43 olan boyunu bir parça daha uzatabilmek arzusu ile yaptığını belirtiyor. Şarkılarını severek söylediği Adamo’dan sonra Cliff Richard, Sylvie Vartan, Peppino di Capri’yi beğendiğini belirtiyor:-«Sarışın kızları da beğeniyorum. Ama sakın yazmayın, annem kızar sonra,» diyor.

En çok garibine giden kişi İçin de:

-«Matematik öğretmenim,» dedikten sonra, «Bütün arkadaşlarım da benimle aynı fikirdeler, ama gene de onu severiz,» deyip politik cevap veriyor.

Altı yıllık bir müzik mazisi olan Cem Yurtbay, sevdiği şarkı «I Who Have Nothing» ile hayranlarına teşekkür ederken, başarı kazanmak için her zamankinden çok çalışacağını da ilave ediyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1965-tarihli-25-sayisi)

02.11.2020 02:28

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 12:43

    Filiz Taştan

    o yaşta nasıl şarkıcı yapmıslar ya :)