Menü

Kuzey Vargın Eşinden Ayrılıyor mu?

Kuzey Vargın, Yeşilçam’ın asi genciydi. Adı birçok dedikodulara karışmış, herkesin gözü üzerinde olan bir sinema yıldızının gidemeyeceği yerlerde kavga çıkartmış, karakollara düşmüştü. İyi bir aktördü. Ama şu asi ruhu yok mu? Derken birden duruldu Kuzey Vargın. 30 aralık 1966’da Ayla Oranlı ile Ankara’ da hayatını birleştirince uslandı. Artık genç bekarlara yakışan hayattan elini eteğini çekti, kendini tamamen evine, mesleğine ve sinemaya verdi. Hele 1967 temmuzunda bir de oğlu olunca, sanki dünyalar onun oldu. Adını Tayfun koymuştu. Artık her şey Tayfun içindi…

Kuzey Vargın Eşinden Ayrılıyor mu?Bir süre genç karı – koca mutlu bir hayat sürdüler. Kuzey, tam bir aile babası olmuştu. Hayatı, işi ile evi arasında geçiyordu. Sinemada bir şeyler yapmak istiyor, zirveye tırmanabilmek için çalışıyor, durmadan çalışıyordu.

Fakat Kuzeyin bu saadeti uzun sürmedi. Artık filim setlerinde pek az görülüyordu. İsmi eskiden olduğu kadar gazetelerde, dergilerde sık geçmiyordu. Bunun sebebi neydi? Herkes bir başka şey söylüyordu. Kimi «Prodüktörler onu kara listelerine aldılar», kimi «Kriz en çok Kuzey’e tesir etti» diyor, kimi de «Kuzey miadını doldurdu artık.» Bunların hangisi doğruydu, hangisi yanlıştı, bunu bilmiyoruz ama, bildiğimiz bir şey varsa o da şu: Kuzey Vargın, sinemadan kopmuştu. Eskisi gibi kazanamıyordu. Bunun için de eşini Ankara’ya ailesinin yanına göndermişti. Tabii karısını Ankara’ya gönderişi hakkında söylenenler sadece bunlar değildi. Bir zamanların asi gencinin kısa bir «durulma» devresinden sonra tekrar eskiye’ dönüş yaptığı ve eşiyle aralarında ciddi anlaşmazlıkların doğduğu da söyleniyordu. Bu arada bazı gazete ve dergilerde Kuzey Vargınla Ayla Oraniı’nın ayrıldıklarına dair haberler çıktı. Bunun üzerine biz önce Ankara’da Ayla Oranlı’yı bulduk ve onunla konuştuk. Kuzey Vargın’ın 2 yıllık eşi, «boşanmadıklarını» söylüyor ve delil olarak da nüfus kağıdını gösteriyordu. Ama o da aralarında bir anlaşmazlık olduğunu saklamıyordu.

Aradan biraz zaman geçince herkesi şaşırtan yeni bir haber ortaya çıktı. Ayla ve Kuzey Vargın çifti birlikte Akdeniz sahillerine uzanmışlardı. Eskisi kadar kazanamadığı iddia edilen genç jönprömiye, yanına, ayrıldığı söylenen eşini almış ve adeta ikinci bir balayı seyahatine çıkmıştı. Durum cidden çok garipti. Onun için tatillerinin bitmesini bekledik ve genç çift Ankara’ya gelir gelmez onları ziyaret ettik.

Bizi Ayla Oranlı’nın babasının evinde karşılayan Kuzey Vargın, önce ayrılma haberini kesinlikle yalanladı, «Karımla, daha yeni tanışmış gibi sevişiyoruz. Üstelik çok iyi anlaşıyoruz,» dedi. Yalnız birkaç ay önce çıkan anlaşmazlık hakkında herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Vargın’lar İstanbul’a dönünce, Topağacı’nda bugünlerde dekore edilmekte olan yeni evlerine geçeceklermiş. Hazır laf Kuzey’den açılmışken, «Yeni sezona moralim düzgün olarak giriyorum. Beyazperdede bundan sonra bambaşka bir Kuzey göreceksiniz,» diyen sarışın jönprömiye ile ilgili bir haberden de bahsetmeden geçmeyelim. Kuzey Vargın, bundan sonra Karaoğlan filimlerinde Kartal Tibet’in yerine oynayacakmış. Hatta bunlardan ilkine eylül sonuna doğru bir «ortak yapım» olarak Pakistan’lılarla başlayacaklarmış.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-36-sayisi)

10.08.2019 22:30

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 09:55

  Kaya Sinan

  ayrılmaz ayrılmaaaz
 • Yayınlandı: 8 Eylül 2015 15:42

  NUR HAYAT YÜZEN

  ne tatlıymış çocuk maşallah :D
 • Yayınlandı: 8 Eylül 2015 15:42

  MEHMET ŞEN

  kıuzey vargın ne yakısıklı adamdı be