Menü

Lady Diana Güçleniyor

YALNIZ İngiltere’de yaşayanlar değil, dünyanın dörtbir yanındaki insanlar İngiltere’nin «müstakbel kraliçesi» Prenses Diana’nın doğumunu merak ediyordu…

23 yaşındaki Prenses Diana, 15 Eylül Cumartesi günü kocası Goller Prensi Charles’a iki yıl aradan sonra ikinci erkek çocuğunu vermenin mutluluğunu yaşadı. Doğum, kraliyet ailesinin jinakoloğu Dr. George Pinker’ın kontrolü altında St. Mary’s Hastanesi’nde gerçekleşti.Doğumdan bir gün önce Lady Diana eşi Prens Charles ile Kensington Sarayı’ndan sabahın erken saatlerinde ayrıldı. O gün Diana kırmızı ve oldukça şık bir giysi giymişti. Heyecanlı da görünmüyordu. Doğumu bebeğin babası Charles da izledi ve Lady Diana’yı bir an bile yalnız bırakmadı.

Charles ile Diana’nın ikinci çocukları olan bu bebek, aynı zamanda İngiltere tahtının üçüncü dereceden varisi oldu. Bebeğin sağlık durumunun çok iyi olduğunu ve kilosunun üç kilo yüz gram olarak belirlendiğini söyleyen Dr. Pinker, daha önce kraliyet ailesinin yedi çocuğunu dünyaya getirmişti.Doğuma yakın Prenses Diana’nın hastaneye gitmesi, İngiltere’de merak ve heyecan yarattı. Herkes haberi beklerken, pek çok meraklı da St. Mary’s Hastanesi’nin çevresinde toplandı. Sabah 09.50’de gerçekleşen boğumsan sonra BBC, İngiltere ve tüm dünyaya müjdeyi şöyle verdi:

«İngiltere Veliaht Prensi Charles’ın eşi Goller Prensesi Lady Diana, bu sabah, bin yıllık İngiltere tahtının üçüncü dereceden veliahtını ve kendisinin ikinci çocuğunu dünyaya getirdi…»Saraya yakın çevreler, özellikle Prens Charles’ın doğumdan sonra «erkek» olduğunu öğrenince çok mutlu olduğunu ve İngiltere tahtının giderek güçlendiğini söylediğini belirtiyorlar. Su anda Prenses Diana’nın da yeni bebeğin de sağlık durumlarının gayet iyi olduğu açıklanıyor. Prens Charles ise büyük bir sabırsızlıkla ikinci erkek çocuğunu saraya götüreceği anı bekliyor. İlk çocuklarına William adını veren Prenses Diana ile Prens Charles’ın ikinci çocuklarına Henry Charles Albert David adını verdikleri ama ona kısaca Henry diyecekleri belirtiliyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-39-sayisi)

25.01.2021 20:36

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar