Menü

Lady Diana’nın Evlenmesini İstemiyorlar

BİR İngiliz gençlik dergisinin yaptığı araştırmaya göre, İngiliz gençliği Lady Diana’nın, Prens Charles ile evlenmesini sanıldığı gibi sevinç ve memnuniyetle karşılamıyor. Aksine, ankete cevap veren gençlerin büyük bir çoğunluğu, Lady Diana’nın durumunun hiç de imrenilecek bir şey olmadığını ileri sürüyorlar. Hatta genç kızlar arasında, «Lady Di, genç yaşta intihar ediyor» diyenlere de rastlamak mümkün…

İsterseniz İngiliz gençlerinin müstakbel kral ve kraliçeleri hakkında ne düşündüğünü yine kendi ağızlarından dinleyelim. Ankete verilen cevapların bazıları şöyle…Viktoria Scarmid (17 yaşında – Kütüphanecilik öğrencisi):

«Kendimi bazen Lady Diana’nın yerine koyuyorum da, acaba böyle bir evlilik bana teklif edilse kabul eder miydim diye düşünüyorum. Doğrusunu isterseniz buna pek de olumlu cevap veremiyorum. Bir defa insanın kendi istediği gibi yaşaması mümkün değil… Görmüyor musunuz daha şimdiden Lady Diana ne giyse hemen basında konu oluyor. Herkes karışıyor… Yok bir prenses böyle giyinir miymiş, yok göğsünü göstermiş… Bir yığın ukalalık. Anlaşılan bu böyle devam edip gidecek. Artık gardırobunu bile kendisi değil, Londra’nın dedikodu çevreleri tayin edecek… Prens Charles’ın da Lady Diana’yı gerçekten sevip sevmediği bence şüpheli. Çünkü Prens tercihini gönlüne göre değil, daha çok kral ailesinin geleneklerine uygun bir şekilde yapmışa benziyor. Eğer ben böyle tarifeye uygun bir evlilik teklifi ile karşılaşsam, herhalde pek kolay kabul etmezdim…»Billy Huckabee (16 yaşında – Bir gazinoda barmenlik yapıyor):

«Lady Di’nin şansı açıldı… Doğrusu iyi piyango vurdu… Bana sorarsanız bu evlilik iyi oldu, yoksa Prens yavaş yavaş tohuma kaçmaya başlıyordu, eh Lady Diana da doğrusu güzel kız…»

Mary Allyn (19 yaşında – Manken ve fotomodel):

«Niçin bu kadar gürültü koparılıyor anlamıyorum… İster prens olsunlar, ister prenses, bence hiçbir şey farketmez.. Doğrusu hiç kendimi Lady Diana’nın yerine koymayı düşünmedim. Her dakika, herkesin gözünün üstünüzde olması pek hoş bir şey değil herhalde…»Loretta Lawson (18 yaşında – Süpermarkette tezgahtar):

«Hıh… Prens Charles bence çok kendini beğenmiş birisi… Sanki bütün kızlar kendisiyle evlenmeye can atıyormuş gibi bir hava yarattılar Telefon konuşmalarını da okuduk işte… Bence hiç de espritüel değil. Yakışıklı olduğunu söylemeye ise bin şahit ister. Oysa Diana Spencer bence çok güzel ve genç bir kadın. Hangi erkeği istese elde edebilir. Bu kadar genç yaşta evlenmesi de tecrübesizliğini gösteriyor… Saraya hapsolduktan sonra farketse bile iş işten geçmiş olacak… Bence Lady Di, hayatını yaşamadan genç yaşında intihar etti.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-24-sayisi)

22.01.2021 21:11

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar