Menü

Leslie Caron Ve Waren Beatty Çifti Evleniyor

Tatillerini geçirmek için Paris’e giden Leslie Caron – Waren Beatty çiftinin evlenme kararı, kendilerine yakın çevrelerde sevinç uyandırdı. Sevgililer şimdi evlenmek içini Leslie Caron’un boşanmasını bekliyorlar. Bu arada genç yıldız beyaz perdede Edith Piaf’ın hayatını canlandırmaya hazırlanıyor.ILIK bir bahar sabahıydı. Günlerce devam eden yağmurdan sonra, tekrar güneşin çıkması, şehir halkının yüzünü güldürmüştü. Erkekler, erkenden işlerine gitmişler, kadınlar ise, güzel havanın verdiği canlılıkla günlük işlerine dalmışlardı. Sabahleyin sağa sola koşuşan gruplarla dolu olan caddeler, birden boşalıvermişti. Şehrin arka sokaklarında seyyar satıcıların sesleri kapı önlerinde oyun oynamaya çıkmış çocukların neşeli çığlıklarına karışıyordu. Parklarda, çiçek tarhlarının arasında koşuşan küçük çocuklar, birbirlerinin kulaklarına tatlı sözler fısıldamak için tenha yer arayan genç aşıklardan başka kimseler yoktu. Parktakiler, öylesine kendi alemlerine dalmışlardı ki, tahta kanepelerden birine oturan siyah saçlı bir genç kadınla kumral erkeği fark etmediler bile.Siyah saçlı kadın, hiç durmadan yanındaki erkeğe bir şeyler anlatıyor, delikanlı da gülümseyerek onu dinliyordu. Bir ara oturdukları kanepenin önüne gelen sevimli bir çocuk, ikisinin de dikkatini çekti. Konuşmayı bırakıp çocuğu seyre koyuldular. Genç kadının gözleri hemen dolu dolu oluvermişti. Kendi çocuklarının da şu anda Londra’nın parklarından birinde oyuna daldıklarını düşünmüştü belki de… Uzun bir süredir onları görememişti. Belki daha haftalarca da çocuklarına hasret kalacaktı. Yanındaki erkeğin aşkı olmasa, genç anne çocuklarına dayanamaz, her şeye rağmen evine dönerdi. Ama işte aşk bu defa her duyguya galip gelmişti.

Parkta oturan genç çiftin Fransız yıldızı Leslie Caron ve Amerikalı aktör Warren Beatty olduğu anlaşıldığı zaman civarda bulunan gazeteciler hemen sevgililerin etrafında halka oldular ve onları sual yağmuruna tutmaya başladılar.Gazetecilerin evlenme konusundaki sorularına her zaman içerleyen Warren Beatty, bu defa tahminlerin tam aksine, muhabirlerden önce evlenme konusuna temas etti.

-«Leslie’nin boşanma davası ve çocuklarının vasiliğiyle ilgili işleri sona erince hemen evleneceğiz. Paris güzel bir şehir, belki de evlendikten sonra buraya yerleşiriz.»

Sevgililer, uzun bir süreden beri Londra’da film çeviriyorlardı. Film çalışmaları tamamlanınca hemen Paris’e gelmişler ve Champs Elysees yakınlarındaki meşhur «George V» oteline yerleşmişlerdi. Avrupa’nın bu ünlü aşk şehrinde onlar da baş başa mesut günler geçirmeyi tasarlıyorlardı. Tatilden sonra, sevgililer tekrar Londra’ya dönmek zorundaydılar. Leslie Caron, geçen yıl ölen Fransız şarkıcısı Edith Piaf’ın hayat hikayesini anlatan filmde, ünlü şarkıcıyı canlandıracaktı.Leslie Caron: «Uzun zamandan beri Edith Piaf’ın hayat hikayesini çevirmek istiyordum,» diyor. «Çocukken onun plaklarını dinlemeye bayılırdım. Hatta birkaç kere de konserine gitmiştim. Benim nazarımda son yüz yılın en önemli müzik sanatçısı Edith Piaf’tır.»

Leslie Caron, Warren Beatty ile evlenmek için büyük fedakarlıklara katlandığını gizlemiyor. Genç kadın, eski kocası Peter Hall’e çok kızmış. İngiliz rejisörü, Warren Beatty ile sevişen karısının aleyhine zina davası açmış ve davayı kazanmıştı. Warren Beatty, mahkeme masraflarını ödemeyi kabul etti. Çocuklarını çok sevdiğini söyleyen Leslie Caron, onları yanına almak için uğraşıyor ama, Peter Hall’ün çocukları ona vermemek için her çareye başvuracağı muhakkak. İngiliz mahkemeleri de Leslie’nin çocuklara bakacak durumda olmadığına inandıkları için daha şimdiden genç kadının mağlubiyeti kabul etmesi gerekiyor.Hollywood’un çapkın delikanlısı Warren Beatty’nin, ağır başlı bir ev kadını olarak bilinen Leslie Caron’u bu derece değiştirmesine herkes şaşıyor. «İlk defa sevmenin ve sevilmenin ne demek olduğunu anladım,» diyen Leslie Caron da Warren’e bir hayli tesir etti. Sinema dünyasının güzel yıldızlarıyla yaşadığı maceralardan sonra müzmin bekarlar listesine giren Warren Beatty de artık evlenip çoluk çocuğa karışmak istiyor. Genç adamın böylesine birdenbire zihniyet değiştirmesine de Leslie Caron’un sebep olduğu inkar edilemez.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1965-tarihli-19-sayisi)

28.12.2020 03:29

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 14:17

    Lale Kamacı

    bence evlenemicekler :P
  • Yayınlandı: 1 Eylül 2015 18:21

    NUR HAYAT YÜZEN

    parise gidipte evlenmemk olmaz orası etkilemiştir kesn :D