Menü

Levent Kırca Ne Yapacak?

YAKLAŞIK beş ay önce Levent Kırca gazetelere ilan vererek sakatlarla bir tiyatro kurmak istediğini ilan etmişti. Bunun üzerine bir araya gelen oyuncularla çalışmalara başlandı.

Ancak geçtiğimiz günlerde «Tozlu Çizmeler» adlı oyun sergilenirken Levent Kırca ayrılarak grubu Sakatlar Derneği’ne devretti. Bunun üzerine sakat oyuncular Levent Kırca’yı eleştirdiler ve kendilerini kullandığını ileri sürdüler.Sakatların eleştirilerini dile getiren sözcü Nurdoğan Neçelik bu konuda şunları söyledi:

«Levent Kırca bizi her türlü sorumluluğu üslenerek yanına aldı. Bize maaş vereceğini söyledi. Ancak bunların hiçbirini gerçekleştirmedi… Oyun sergilenecek hale gelince oyalamaya ve sahneye çıkmamızı engellemeye çalıştı. Bizi reklam aracı olarak kullandıktan sonra yüzüstü bıraktı.»

levent kırca

Sakatların eleştirilerinde haksız olduklarını söyleyen Levent Kırca ise sakatlara elinden geldiği kadar yardım ettiğini belirterek «Ben 465.000 lira masraf ettim. Bu arada dışarda» yardım geleceğini umuyordum. Çeşitli yerlere başvurdum ancak hiç kimse destek olmadı. Onları yetiştirdim ve Sakatlar Derneği’ne devrettim» dedi.

Sahne dünyasındaki hu iddialar bakalım nereye varacak ve iş tatlıya bağlanabilecek mi?

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-18-sayisi)

07.10.2020 18:21

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar