Menü

Magazin Kulisi

FUARDA VERDİĞİ KİLOLARI ALIYOR

İZMİR Fuarı’nı başarıyla bitiren ve ayağının tozuyla Antalya’ya gelen Emel Sayın, hem tatil yapıyor, hem de tarihi Aspendos’ta vereceği konsere hazırlanıyor.

Yorucu geçen fuar maratonunda beş kilo veren Emel Sayın; «Şimdi hem dinleniyorum, hem de verdiğim kiloları almaya çalışıyorum. Bünyemin zayıf düşmesini önlemek için gıdama dikkat ediyorum» diyor.Tarihi Aspendos Tiyatrosu’nda değişik bir repertuar ve ilginç bir şovla seyircilerinin karşısına çıkacağını belirten Emel Sayın’ın konserinde seyircilere mum dağıtılacak. Programın bir bölümünde tüm ışıklar kapatılıp sadece mumlar yakılacak ve mum ışıklarında sanatçı şarkılarını seslendirecek Emel Sayın, bu arada 1985 yılının mayıs ayında bir film çalışması yapacağını söylüyor.

FOTOROMANDAN VİDEOCULUĞA

BİR süre önce 16 mm.’lik film kamerası ile video filmine hız veren Yeşilçam prodüktörleri, çalışmalarını durdurmak zorunda kalmışlardı. Bunun nedeni de, maliyetler arttığı için satış fiyatlarının düşmesiydi. Uzun zamandan bu yana fotoroman çekimleri yapan şirketler de, buna çare olarak ucuz imalat ve satış imkanı ile ayda Z filmle yeni bir hamleye giriştiler… Böylece fotoromandan videoculuğa geçiş dönemi başlamış oldu. Bu dönemin öncülüğünü yapan bir firma şu günlerde video filmlerine hız verdi. Yönetmenliğini Kadir Akgün’ün yaptığı filmin adı, «Hayat Kadını». Bu filmde Nuri Alço, Sevim Özün ve Alpay Ziyal oynuyorlar..

OYUN İÇİNDE OYUN

BAŞROLLERİNİ Oya Aydoğan ile Ercan Turgut’un paylaştıkları «İşportacılar» filminin setinde oyun içinde oyun oynanıyor… Yönetmenliğini Temel Gürsu’nun yaptığı filmin set aralarında Oya Aydoğan ile Ercan Turgut ve eşi Nihan Turgut iddialı kağıt oyunlarıyla zaman öldürüyorlar.Aydoğan, kağıt oyunlarında şanslı olduğunu belirtiyor ve şöyle konuşuyor:

«Ercan’la üç gündür ellibir oynuyoruz. Her oyunda bir tepsi baklava kazanıyorum Yakında bir tatlıcı dükkanı açacağım.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-39-sayisi)

22.01.2021 20:06

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar