Menü

Mandy Rice Davies’in Gizli Nikahı

EVLENDİRME memurluğunun kapısı önünde çekingen tavırdı, sarışın, masum yüzlü bir genç kadın belirdi. Kapıdan dışarı adımını atmadan önce, ürkek nazarlarla etrafını süzen bu kadın, bir zamanlar İngiltere’yi birbirine katan «Profumo Skandali» nın başlıca kahramanlarından 21 yaşındaki Mandy Rice Davies’den başkası değildi. Biraz önce nikah memurunun huzurunda Musevi asıllı Rafael Saul’un eşi olmayı kabul etmiş ve ölünceye kadar ona sadık kalacağına yemin vermişti.Skandal olayından sonra bir süre şarkıcılık yaparak eski mesleğini devam ettirmeye çalışan Mandy, bunun bir çıkar yol olmadığını anlayınca, meraklı gözlerden uzakta, sakin bir hayat sürmeyi denemiş ve nihayet karşısına çıkan ilk taliple evlenmeye karar vermişti.

Mandy ile Rafael Saul nikah tarihini ve yerini gizli tuttukları halde, sabahın erken saatlerinde dairenin önünün meraklılarla dolduğunu öğrenince, yan kapıdan girip, kalorifer dairesinden geçerek nikah salonuna çıkmışlardı. Nikahtan sonra ise, damat hiç ortalıkta görünmemeyi tercih etti. Mandy, yanında kocasının bir arkadaşı olduğu halde nikah dairesinden çıkarken başını önüne eğmişti ve gazetecilerin bütün ısrarlarına rağmen bir kere bile gülümsemedi. Damat ise karısının oradan uzaklaşmasını bekledi, etraf iyice tenhalaştıktan sonra arabasına atlayıp, meçhul bir yöne gitti.Bütün bu gürültü ve patırtıdan sonra Mandy’nin kocasıyie beraber İsrail’e yerleşeceği ve bir daha da İngiltere’ye dönmeyeceği sanılıyor.

Elde edilen bilgilere göre, Mandy’nin kocası Rafael Saul 26 yaşında bir kabin memurıdur ve ailesi Tel – Aviv’de birçok diskotek sahibidir. İki genç, Mandy’nin 1966 yılı başlarında şarkıcı olarak gittiği Tel – Aviv’de şarkı söylediği kabarede tenışmışlardı.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/hayat-dergisinin-1967-tarihli-41-sayisi)

03.01.2021 06:02

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 11:54

    Belis Badem

    haber yapmışlar gizli nikah diyor :D