Menü

Manisa’ya 6 Rakamı Şans Getiriyor

Çalışmadan birşey olmuyor

İZMİR Futbol Hakem Komitesi, Beden Terbiyesi Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 105 futbol hakemi için Bölge Müdürlüğü’nde futbol toplaantıları düzenleyerek, hakemlerin eksik yönleri eleştiriliyor.Futbol Hakem Komitesi Başkanı Avni Yelkenbiçer’in başkanlığında geçtiğimiz günlerde yeniden düzenlenen toplantıda komite üyesi eski futbol milli hakemi, Futbol Federasyonu teknik kaide hocası Halil Erdoğan tarafından iki aylık maç kritiği yapılmış ve toplantıda öncelikle maçlarda toplum olayları, teknik olarak: «Kaleci giysileri, hakemde sarı, kırmızı kartların yeri, ihtar, ihraç, endrekt vuruşlar, ofsayt, düdükler, yan hakemlerde bayrak ve memorandun» konusunda geniş açıklamalarda bulunulmuştur. Yanda İzmirli futbol hakemleri toplu halde görülüyorlar.6 rakamı uğurlu geliyor

MANİSA 1. Amatör Futbol Ligi’nde geçtiğimiz yıl şampiyon olan ve Türkiye Amatör Futbol Şampiyonası’nda üçüncülüğü kazanan Mensucat, yaptığı 6 karşılaşmayı da beraberlikle bitirirken, sürpriz yaratarak dikkatleri çekti.

Mensucat’ın yaptığı 6 maçı beraberlik ile kapayıp 6 puanla 6. sırada bulunmasının yanı sıra 6 gol atıp 6 gol yemesi de dikkati çeken bir durum yaratmaktadır.Mensucat Kulübü Başkanı Aslan Kalpakçıoğlu, «Bu yıl başarısız bir durum geçirdiklerini» açıklamıştır.

Yandaki fotoğrafta, Manisa Mensucat takımı bir karşılaşma öncesi görülmektedir.

Başarıya giden yol

İSKİLİPSPOR şimdilerde Çorum Mahalli Ligi’ndeki başarılarım sürdürüyordu. Yaptığı beş maçta 10 puan toplayıp rakip filelere 25 gol bırakan İskilipspor’un bu başarısı geçmiş yıllara ve son derece düzenli çalışmalara dayanıyordu.Geçtiğimiz yıl Çorum genç takımlar şampiyonluğunu kazanan İskilipspor bu kadrosunu bu yıl Amatör Lig maçlarına sürüyor ve bilinçli düzenin ödülünü alıyordu.

Yanda Çorumspor’a futbolcu veren fabrika niteliğini taşıyan İskilipsporlu futbolcular sürekli olarak kazanmak için çıktıkları bir maçtan önce görülüyorlar.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/hayat-spor-dergisinin-1974-tarihli-41-sayisi/)

18.01.2021 01:29

Kategoriler:   Spor

Yorumlar