Menü

Masalları Andıran Bir Düğün

İstanbul toplumunun saygınlığı olan ailelerinden İnci-Fethi Pirinççioğlu’nun oğılları Ceylan ile, Kim-Aydın Erkan’ın güzel kızları Rana, geçtiğimiz hafta sonunda Emirgan Beyaz Köşk’te yapılan görkemli bir törenle dünya evine girdiler. Adeta peri masallarına yakışır bir şekilde düzenlenen törende yaklaşık ikiyüz seçkin davetli yer alıyordu.Cemil İpekçi’nin özel olarak diktiği muhteşem gelinliğinin içinde genç gelin Rana Pirinççioğlu peri padişahının kızına yaraşır bir edayla çevresine tebessümler dağıtıyordu. Şeyh Şamil soyundan gelen Erkan ailesi düğünde damada yüzyıllık Şeyh Şamil’in kamasını hediye ettiler. Bir aile geleneği haline gelen bu güzel jesti genç çifte düğün pastasını bir kamayla keserek tamamladılar. Muhteşemliğin ve duygusallığın bütünleştiği bu unutulmaz düğünde genç çifti ilk kutlayanlar Erol – Ceylan Özbaş, Aydın – Kim Erkan, İnci – Fethi Pirinççioğlu ve Yasemin Avunduk bir yandan da balayı için Amerika’ya gidecek olan yeni evlilere iyi yolculuklar diliyorlardı.İstanbul sosyetesinin gözde konuklarının katıldığı Emirgan Beyaz Köşk’teki düğünde Ömer Borovalı ve eşi Noyan Borovalı ile Cemile Garan üçlü bir grup oluşturuyorlardı. Her üçünün de şıklıkları ve bilhassa hanımların zarafeti dikkatleri üzerlerinde toplamaya yetiyordu.

Önemli ve unutulmayacak günlerin adeta gelenekselleşmiş esprisi haline gelen anı defteri tutmak günümüzde geçerliliğini koruyor. Pirinççioğlu çiftinin bu güzel günlerinin şahitleri mutluluk dileklerini bu defterde de dile getirdiler. Konuklardan Serra Akbaş defteri imzalarken Atilla Akbaş, Feyhan Kalpaklıoğlu ve Serhan Yaşar’da sıralarının gelmesini bekliyorlar.Emirgan Beyaz Köşk’teki muhteşem düğün töreninin seçkin konukları arasında bulunan MDP’nin ekonomi beyni Prof. Memduh Yaşa, Ayşe Beyazıt, Güner Kırdar, Erdem Kırdar, Suna Yaşa ve Selahattin Beyazıt neşeli bir grup oluşturuyorlardı. Bu toplulukta ilk dikkati çeken şey de sayın ekonomi uzmanı Memduh Hoca’nın davetiyelere özellikle ilave edilen “smokinle geliniz” yazısına aldırmayıp bir takım elbiseyle gelmiş olmasıydı. Tüm smokinli konuklar arasında takım elbisesiyle dikkatleri çeken Yaşa ve gruptaki diğer kişilerin şıklığı da gözlerden kaçmayan birer unsurdu.Yeni dekorasyona yeni lokomotif

Günümüzde artık bir moda haline gelen Amerikan-bar esprisi tüm hızıyla devam ediyor. İstanbullular tarafından oldukça revaçta olan Lalezar Bar’da geçtiğimiz gece yeni düzenlemesiyle açılışını yaptı. Yeni işletmeci Ertan Öztaş turizmde gösterdiği başarıların aynısını eğlence dünyasında da göstereceğinden emin bir hava içindeydi. Çoğunluğunu manken ve sanatçıların oluşturduğa, açılış gecesinde Lalezar’ın sahibi İdris Pehlivan, Meftun – Nur Hekimci, Oya Özlem ve Niyazi Adıgüzel’in oluşturduğu grubu gecenin anısı olarak resimledik.

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1983-tarihli-7-sayisi/)

17.02.2021 03:37

Kategoriler:   Bayat Haber

Yorumlar