Menü

Mavi Boncuk Samsun’u Fethetti

Daha önce dolaştığı Anadolu kentlerinde zaman zaman Bindallı giyerek halkın sevgisini kazanan Emel Sayın, Samsun konserinde giydiği payetlerle işlenmiş şık kıyafetiyle de seyircilerinin gözlerini kamaştırdı. Birbirinden güzel şarkılarını kimi zaman seyircilerle, kimi zaman da vokalist arkadaşlarıyla birlikte sunan Emel Sayın’ı Samsun’lu seyirciler ayakta alkışlayarak ve tempo tutarak adeta bırakmak istemediler.Turyağ mamulü Pril deterjanı adına başlattığı Anadolu turnesinin Samsun durağında önce rastgele seçtiği evlerde onuncu yıl Pril kapağı gösterenlere beşbin liralık çek ve konser bileti veren Emel Sayın, daha sonra da verdiği konserle Samsun’luları büyüledi. Daha önceki konserlerinde olduğu gibi sanatçı, bir kez daha bu denli çok sevilmenin mutluluğunu yaşadı…

Sanat yaşamında ilk kez Turyağ’ın mamulü olan Pril adına düzenlenen kampanya için Anadolu turnesine çıkan ünlü sanatçı Emel Sayın’ın bir durağı da, geçtiğimiz hafta içinde konser verdiği Samsun’du. Daha önce diğer Anadolu kentlerinde Pril adına konserler veren ve halka gösterdiği yakınlık ve saygı nedeniyle izdihamlara yol açacak denli seyircilerinin sevgisiyle karşılaşan Emel Sayın’a, Samsun’lularda aynı coşku ve sevgi gösterileri içinde kucak açtılar.Önce Pril kampanyası içinde yer alan ev gezmelerine çıkan Emel Sayın rastgele girdiği evlerde onuncu yıl etiketli Pril kapağını gösteren ailelere, Turyağ adına beşbin liralık çekleri ve konser biletlerini ödül olarak dağıttı. İşin en önemli esprisi de, Samsun’luların adeta karaborsaya düşürecek derecede bakkallardan onuncu yıl etiketli Pril’leri akın akın satın almalarıydı.

Daha sonra konserine ise birbirinden güzel şarkılarıyla seyircisini büyüleyen Emel Sayın’a Samsun’lu seyirciler de ayakta çılgınca alkış tutarak eşlik ettiler. Beş yıl önce verdiği konserle Samsun’lulara unutulmayacak müzikli dakikalar yaşatan Emel Sayın, bu konseriyle de gönülleri ve Samsun’u bir kez daha fethederken, ne denli sevildiği de Sayın’ı bırakmak istemeyen seyircilerin tempo tutarak alkışlarla sanatçıyı tekrar tekrar sahneye çağırmalarında dile geliyordu.Samsun konserini de diğer konserleri gibi başarıyla bitirmenin verdiği gönül rahatlığı içinde mutluluğu gözlerinden okunan Emel Sayın, yine coşkun sevgi gösterileriyle Ankara’ya uğurlandı.

İlk durak yeni evliler oldu…

Rastgele seçerek ziyaret ettiği evlerden yeni evli çift Kemal ve Gönül Terzioğlu’nun evine de konuk olan Emel Sayın, kendisine onuncu yıl etiketli Pril kapağını gösteren Terzioğlu çiftine beşbin liralık çek ve konser bileti verdi. Bu arada çiftin küçük oğullarını da sevmekten kendini alamadı.Başımızın üstünde yeriniz var Emel Hanım”

Asiye Güngör’ün evini ziyaret eden Emel Sayın, Pril kapağı biraz geç getirilmesine rağmen “başımın üstünde yerimiz var” diyen Güngör’e beşbin liralık çek ve konser bileti verdi…

Son evden hayır duası alarak çıktı…

En son olarak ziyaret ettiği İsmet Akgün’ün evinde de Pril bulan Emel Sayın beş bin liralık çeki ve konser biletini verdi. İsmet Akgün’ün dualarıyla evden ayrılan sanatçının sevinci kelimelerle anlatılacak gibi değildi.

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-37-sayisi/)

15.10.2020 13:51

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 16 Eylül 2019 22:34

  Suna Kaygısız

  mavi boncuk filminde unutulmaz rolüyle Emel Sayın her zaman baş tacıdır.
 • Yayınlandı: 16 Eylül 2019 22:36

  Harun Çekiç

  emel sayın'ı mavi boncuk şarkısı bir zamanların en sevdiğim şarkısıydı.
 • Yayınlandı: 16 Eylül 2019 22:37

  Simge Yaman

  mavi boncuk kimdeyse benim gönlüm ondadır.
 • Yayınlandı: 16 Eylül 2019 22:39

  Filiz Mansur

  mavi boncuk şarkısı o ses türkiyede de çokça seslendirildi.
 • Yayınlandı: 14 Aralık 2019 11:47

  Su prlk

  Neden baska yeni haberler eklemiyorsunuz admin.
  • Yayınlandı: 14 Aralık 2019 12:38

   Tozlu Magazin

   Merhaba, öncelikle sitemize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Uzun bir süredir site veri tabanıyla ilgili iyileştirmeler yapmaktayız ve bu çalışmalarımız devam etmektedir. Bu çalışmalar biter bitmez yeni haberler yayına girecektir. Bunun için tam bir zaman veremiyoruz, fakat bizimde arzumuz en kısa zamanda bu problemleri çözüp yeniden yayın konseptine başlamaktır. İyi günler dileriz.
 • Yayınlandı: 26 Haziran 2020 17:17

  Harun

  Neden yeni haberleriniz yok? Neden?????