Menü

Mehmet Ali Erbil’in Yeni İşi

HER gün, günde en az üç saat çalışıyor… Bu hızlı çalışma temposuyla da, ayda 8’in üzerinde video filmi seslendirebiliyor.. Tiyatro oyunculuğunun yanında, dublaj çalışmalarıyla da adından söz ettiren Mehmet Ali Erbil’in yeni uğraşı video filmlerini seslendirmek. Bu, Erbil için yeni bir kazanç yolu. Ancak bu kadarla kalmıyor tabii. Genç oyuncu bu konuda, «Video filmlerini seslendirmek benim için çok değişik ve çok zevkli bir uğraş» diyor. Bu arada bir de reklam filmi çeviriyor ve adeta zamanla yarışıyor.Mehmet Ali Erbil, bir yandan Ayşen Gruda ile birlikte yapacağı showun hazırlıklarını sürdürürken, öte yandan da «Hisseli Harikalar Kumpanyası» ile birlikte İzmir Fuarı’nda yapacakları gösteri için kolları sıvıyor. Son olarak «Güle Güle Hababam Sınıfı» adlı filmde oynayan Mehmet Ali Erbil, sinema konusunda da şöyle konuşuyor:

«Sinema benim için çok farklı bir konu. Çok iyi bir senaryo olmadan film çevirmek istemiyorum. Şimdilik dublaj ve tiyatro oyunculuğu dallarındaki çalışmalarım zaten zamanımın büyük bir bölümünü dolduruyor.»Erbil, TV için yaptığı reklam filmi hakkında ise şunları söylüyor:

«Çok iyi koşullar altında bir kereye mahsus olmak üzere reklam filminde oynadım. Bu reklam filmi bir ay süre ile yayınlanacağından, yüzümün aşırı derecede yıpranmayacağını düşündüm ve kabul ettim… Şartlar istediğim gibi olursa, tiyatro oyunculuğu ve dublörlük dışında reklam filmlerinde de oynamayı düşünüyorum.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-33-sayisi)

26.11.2020 21:05

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar