Menü

Meliha Şoray Şöhret Kapısında

Geçenlerde kulağımıza bir haber fısıldadılar: Kale Filmin ortaklarından Burhan Tekinliğ, Türkan Şoray ve Nazan Şoray’dan sonra anne Şoray’ın (Meliha Şoray (Sav)) da yakında artistliğe başlayacağını söyledi. Hem de başrol olarak!… Yeşilçam’da birçok genç ve güzel kızın başrol oynayabilmek için neler çektiklerini düşünürsek. Meliha Şoray (Sav)’ın bu başarısını küçümsemek haksızlık olacak doğrusu.

Meliha Şoray’ın başrolünü oynayacağı filim «Ablam» ismini taşıyacakmış. Yanındaki diğer kadın oyuncu da yine bir Şoray… Nazan Şoray. Erkek oyuncu ise henüz belli değil. Fakat kuvvetli bir ihtimalle bu isim Yılmaz Duru olabilirmiş.

Bu haberi duyar duymaz bundan haftalarca önce Meliha Şoray (Sav) ile ortağı bulunduğu Kale Film yazıhanesindeki konuşma geldi aklımıza «Nazan da artist olduğuna göre şimdi sıra sizde,» demiştik. Gülmüştü. «Niye olmasın hayatım,» diye cevap vermişti. «Herkes başrol oynuyor. Benim onlardan neyim eksik? Daha henüz 41 yaşındayım. Avrupa’da, Amerika’da artistler 60 yaşına kadar başrol oynamıyorlar mı? Geçenlerde Marlene Dietrich’in bir filmini görmüştüm, o kadar yaşlıydı ki, ben onun yanında 15 yaşında kız gibiyim!»

«Ablam» filminin konusu da en az başrol oynayan kimse kadar ilgi çekici. Filimde Türkan Şoray’ın hayatı anlatılacakmış. Sinema seyircisi, Türkan Şoray’ın Yeşilçam’a gelişini, yükselişini, birinci kadın oluşunu bu filim sayesinde teferruatı ile öğrenecekmiş. Ne diyelim, «Baba Şoray da bir filim çevirse de, Yeşilçam’da bir ‘Şoray saltanatı’ kurulsa bari…»

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-38-sayisi)

30.09.2019 11:58

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 13:59

    Burcu Semiha

    şoray ailesi komple meşhur oldu zaten :D