Menü

Melike Altınbaran, Kuruluş’ta

Ses Artist Yarışması’nda 2’nci seçilen Melike Altınbaran, 1988’de ekranlara gelecek olan, televizyonun en pahalı dizisi «Kuruluş»ta önemli rollerden birini üstlendi.

Televizyonun en pahalı dizisi unvanını taşıyan «Kuruluş»ta, 15 başrolden biri Ses Artist Yarışması 2’ncisi Melike Altınbaran’ın oldu. Osmanlı İmparatorlugu’nun kuruluş yıllarını anlatan ve 1988 yılında ekranlara gelecek olan dizide, önemli bir rolle ilk sınavını vereceğini belirten Melike Altınbaran, böyle bir televizyon dizisiyle sanat hayatına başlamasının kendisi için büyük bir şans olduğunu söyledi. Ses’in Artist Yarışması’nda 2’nci seçilmesinin ardından kendini birdenbire sanat dünya, sının içinde bulduğunu söyleyen Melike Altınbaran, «Benim gibi genç bir insanın, böylesine önemli bir dizide başrol oynaması çok güzel. Bu şansı iyi değerlendireceğim» dedi.«Daha yolun başındayım»

Başrollerini Cihan Ünal ve Sema Çelebi’nin paylaştıkları «Kuruluş»ta önemli rollerden birini üstlenen Altınbaran, kendini henüz bir öğrenci gibi gördüğünü belirterek şöyle konuştu: «İlk başlarda deneyimli oyuncuların arasında ezileceğimi sandım. Ama başta Cihan Ünal olmak üzere hepsinin bana büyük yardımları dokundu. Bir süre sonra çekingenliğimi yendim ve başarımı herkes takdir etmeye başladı. Televizyonda iki sene sonra gösterilecek olan dizinin heyecanım şimdiden yaşıyorum»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-37-sayisi)

25.09.2020 21:15

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar