Menü

Meral Orhonsay Aklandı

GENÇ kadın her şeyini bir anda kaybetmişti. Tanıdıklarına, yakınlarına telefonlar ediyor: «Kumarda kaybetsem yanmayacağım. Ama benim hiç kimseye borcum yok. Ben hiç kimseye 21 milyon liralık çek vermedim» diye yakınıyordu.

Üç yıl beraber olduğu evli, iki çocuk babası Mersinli sevgilisi hiç de Meral Orhonsay gibi düşünmüyordu. Elindeki 21 milyonluk çeki icraya vermiş, Orhonsay’ın tüm mal varlığına el koydurmuştu…

Meral Orhonsay

Sonra bir dedektif gibi genç kadın, olayların peşinden gitmeye karar verdi. Emniyet Müdürlüğü ne başvurup, polis kriminalistik laboratuvarından «el Yazısı ve imza tetkiki» istedi. Olaya el koyan Mall Polis’e gelen «ekspertiz raporu»nda «çekteki imzanın Meral Ortıonsay’a ait olmadığı» vurgulanıyordu…Şimdi bir anda kaybettiği tüm mal varlıklarına yeniden kavuşan Meral Orhonsay, elindeki «ekspertiz raporunu» önüne gelene gösteriyor ve: «En çok aklandığıma seviniyorum. Nereye gitsem bana başka bir gözle bakıyorlardı. Ben ne kimsenin parasını gasp ettim, ne de borç para aldım. Biten bir ilişkinin bedeli olarak bana böyle 21 milyonluk bir kazık atılmaya çalışılmıştı. Ama ‘ekspertiz raporu’yla kendimi temize çıkardım. Şimdi her şeye yeniden ve daha hızlı başlamaya kararlıyım. Önce video kulübümü yeniden tamir ettirip hizmete sokacağım… Sonra da film çalışmalarıma ağırlık vereceğim. Bir daha aşk maşk benim defterimde asla yazmaz. Bu olay bana büyük bir ders oldu» diyordu.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-5-sayisi)

05.10.2020 19:51

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar