Menü

Mesut Mertcan Mikrofonu Bırakıyor

YEDİ yıl TRT spikeri olarak görev yapan hepinizin tanıdığı Mesut Mertcan, artık sesiyle ekranda değil de, sahnelerde boy gösterecek…

Mesut Mertcan, daha sonra tekrar okuluna döndü ve Adana’da ilk sunuculuk yaptığı o pavyon, anılarında kaldı. Mikrofonu orada sevmişti ve bu sevgi onun TRT’ye spiker olarak geçmesinde en büyük rolü oynamıştı. Yedi yıl TRT’de spiker olarak görev yapan Mertcan, şimdilerde tekrar sahneye dönüyor. İzmir Fuarı’nda showman olarak şahneye çıkacak olan ünlü spiker, tekrar eski mesleğine dönüş yapıyor.Mesut Mertcan, öğrencilik yıllarında ses tonu ve diksiyonu ile çevresindekilerin beğenisini topluyordu. Özellikle öğretmenleri Mertcan’ın sesine ve konuşmasına hayrandı… O yıllarda Adana’da olan Mertcan ailesi oğullarındaki bu yeteneği görüp, onun gelecekte çok iyi bir edebiyatçı olacağını ileri sürüyorlardı. Oysa lise öğrencisi Mesut Mertcan, yaz tatilinde ilginç bir teklifle karşılaşıyordu. Adana’daki bir pavyondan geceleri sunuculuk yapması için teklif alıyordu. Bu teklif sonunda Mesut Mertcan, mikrofonla ilk olarak bir pavyonda buluşmuş olu yordu. Görevi pavyonda çalışan şarkıcıları sunmaktı ve bunu büyük bir başarıyla da yerine getiriyordu.

Bakın Mertcan neler anlatıyor: «Amacım seyirciye kahkahalar attırmak değil, tebessüm ettirmektir. Kısacası ekranda sunduğum «Müzik Magazin» olayını sahneye getireceğim. Bu konuda en büyük desteği Orhan Boran’dan gördüm. Ondan öğreneceğim cok şey var.«TRT’den ayrılmak çok zor oldu. Ancak iki çocuğumun geleceğini düşünmek zorundayım. Zaten yalnız bu, nedenle istifa ettim.»

İzmir Fuarı’nda gecede 50 bin lira alacağını söyleyen Mertcan şöyle sürdürüyor konuşmasını:

«Yakın bir zamanda İstanbul’a yerleşeceğim. İzmir Fuarı’ndan sonra da reklamcılığa başlayacağım.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-33-sayisi)

26.11.2020 12:29

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar