Menü

Metin Ersoy Devlet Devrim Aşkı

Eskiden Türkiye’nin en kalburüstü sanatçılarını dinleme, seyretme zevkini yalnız İstanbul’da oturanlar tadarlardı. Ama son zamanlarda bu gelenek yıkıldı. İstanbullu sanatçılar önce Ankara’ya, sonra da İzmir’e taşınınca, buralarda oturanlar da yıldızları seyretme, dinleme fırsatını buldular. Hele bu yıl İzmir adeta Türkiye’nin bir sanat merkezi haline geldi. İstanbullu, Ankaralı sanatçılar İzmir’e öyle bir aktılar ki, sormayın.

Fuar’dan sonra İzmir hayli boşaldı. Ama yine de perde ve sahne sanatçıları buradaki kulüpleri dolduruyor, Egelilere tatlı dakikalar yaşatıyor. İzmir’de şu günlerde en çok dikkati çeken isim, filim ve sahne yıldızı Devlet Devrim ile eski Kalipso kralı Metin Ersoy’dur. İzmir’de yeni açılan bir gazinoda programa çıkıyorlar. Önce ayrı ayrı sonra birlikte sahneye çıkıp düet yapıyorlar.

Devlet Devrim ile Metin Ersoy beraberliklerini nikah masasında sona erdirmedikleri için şu son günlerde haklarında hayli dedikodu çıkıyor. Mesela onlar hakkındaki en son haber, Metin Ersoy’un annesi istemediği için genç aşıkların birbirlerinden ayrı malarıydı. Devlet Devrim ile Metin Ersoy, İzmir’de kaldıkları süre içinde adeta bu söylentileri tekzip etmek istercesine dolaştılar, fotoğrafçılara poz verdiler. Devlet Devrim, «Ben söyleyeceklerimi söyledim. Haftalar önce SES’te çıktı,» diyordu. «Nikah bizim kalbimizdir». Metin Ersoy ise, annesinin Devlet’le evlenmesini istemediği hakkındaki sözleri, «Annem böyle şeylere karışmaz,» diye cevaplandırıyordu. «Aslı esası yok. Mademki şu anda beraberiz, bu da ayrılmadığımızı ispatlar.»

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-44-sayisi)

10.08.2019 22:51

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 14:39

    GÜLŞAH NAZAR

    birbirlerine çok yakışan bir çift idi.
  • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 14:40

    MAHMUT YILDIRIM

    dedikoduları gündemi az meşgul etmemişti o zamanlarda :d