Menü

Michael Jackson 1 Numara

1983’de bütün dünyadaki müzikseverlerin adeta oybirliği etmişçesine bir numaraya yerleştirdiği bir şarkıcı ve albüm var. Türk gençliği tarafından da büyük ilgi gören ve sevilen bu long-play «Thriller»… Söyleyen ise Michael Jackson…

Michael Jackson, müzikseverlere yabancı bir isim değil. Şarkıcılığa çok küçük yaşlarda başlamış. Bir zamanların ünlü topluluğu Jackson Five’ın en genç elemanıyken ilgileri üzerine çekmeyi başarmıştı.Bu grup bir araya gelen 5 zenci kardeş tarafından kurulmuştu. Başarılarını uzun yıllar sürdürdüler. Grup halindeki ünlerinin yanı sıra, tek tek de adlarından söz ettirdiler. Ama en büyük çıkışı, en küçük kardeş yani Michael yaptı. Bu sene en başarılı şarkıcı seçilirken, «Thriller» isimli albümü de bir numaraya yerleşti. Herkesin dilinde dolaşan «Beat It» ise daha uzun süre listelerde kalacağa benzer.

Michael Jackson’un «Thriller» albümü bir numara olduktan sonra Paul Mc Cartney ile söylediği «Say Say Say» adlı parça da gençler arasında çok beğenilen bir şarkı oldu.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-3-sayisi)

05.10.2020 18:30

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar