Menü

Michael Jackson Rüzgarı

MİLYONLARCA gencin aklını başından alan, plaklarının kapışılarak satıldığı siyah cevher Michael Jackson’ın süper albümü «Thriller» Amerikan listelerinde tam 37 hafta kalarak müzikte en büyük rekoru kırdı.

Gençlerin ilahı haline gelen, hayranlarınca «Siyah Melek», «Kara Büyü», «Altın Çocuk» diye isimlendirilen Michael, hislerine kapılmayan, sakin ve nazik bir yapıda. Hayranlarının en büyük korkusu, içine kapalı Michael’ın kendisine gösterilen aşırı sevgiye dayanamayıp bunalıma girmesi ve intihar etmesi… Sınırsız bir servete sahip olan Michael Jackson için yine de fakir denilebilir. Çünkü insanın sahip olabileceği en büyük servet olan özgürlükten mahrum, altın bir kafeste yaşıyor.Michael Jackson’ın en büyük zevklerinden biri, karanlık banliyö mahallelerinde sinemaya gitmek. Bundan kısa bir süre önce Jackson’ın inatçı bir hayranı Kansas City’de göze çarpmayan, kot giyen, ceketli ve gri şapkalı bir genç adamın çok sıkı korunan Jackson Ailesi’nin otelinin arka kapısından çıktığını gördü. Sıkı güvenlik önlemleriyle korunan Jacksonlar’ın otelinden çıkan Michael’ın ta kendisiydi.

Yoksulluktan gençlerin sevgilisi, ilahı haline gelen Michael. büyük bir enerjiye sahip… Öyle ki sahnede en az 3-4 saat sürekli olarak şarkı söylüyor ve soluk kesici bir şov sunuyor.6 ödüle sahip Michael Jackson aynı zamanda bir vergi rekortmeni.

Michael Jackson’ın pop dünyasının kralı olduğunu sadece bütün biletlerinin kapıştldığı dev konserleri değil, plaklarının uzun süre listelerde kalması da ispat ediyor.

Michael Jackson, Jackson Kardeşler’le gerçekleştirdiği Amerika’yı ayağa kaldıran, muhteşem konserleriyle Amerikan gençliğinin yüreğini bir kere daha fetheden turnesi ile zirvedeki yerini sağlamlaştırdı. Müzik dünyasında kral olarak kabul edilen siyah cevher Jackson, bu gidişle uzun süre zirvede kalacak…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-40-sayisi/)

27.11.2020 22:57

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar