Menü

Michele Mercier’in Zor Tercihi

Fransız asıllı yıldız Michele Mercier, İtalyan filmcileri hesabına Giuseppe Orlandini’nin yönetiminde «La Pupa» isimli bir film çevirmişti. Genç kadın o tarihte, sinema dünyasının en belli başlı şöhretleri arasına gireceğini düşünmüyordu bile.

KOYU renk, kapalı bir elbise giymişti. Yüzünün sarılığı, gözlerinin altındaki mor halkalar, bakışlarındaki yorgunluk, onun uykusuz bir gece geçirdiğini gösteriyordu. Salonda, kendisini bekleyen gazetecileri, birkaç saniye dalgın dalgın süzdükten sonra titrek bir sesle, beklenen açıklamayı yaptı:«Kocam Andre Smagghe’dan ayrılmaya karar verdim.»

«Anjelik» filmlerinin beyaz perdede şöhrete ulaştırdığı Fransız asıllı genç yıldız Michale Mercier, gazetecilere bu açıklamayı yaparken hayatının en acı dakikalarını yaşıyordu. Gazeteciler, bu güzel ve sevimli yıldızın sevişerek evlendiği eşinden durup dururken ayrılmasını garipsemişlerdi. Yoksa işin içine bir başka kadın, veya bir başka erkek mi girmişti?

Michale Mercier, «Kocamı seviyordum,» diye söze başladı. «O da bana çok bağlıydı. Fakat meslek icabı birbirimizden uzun süre ayrı kalıyorduk.(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1965-tarihli-18-sayisi)

28.12.2020 00:06

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 14:20

  Filiz Taştan

  o bakışları cok etkiliyordu gençlerii
 • Yayınlandı: 1 Eylül 2015 17:59

  NUR HAYAT YÜZEN

  kariyer yapıcam demiş resmen kocasının durumunu düşünemiyorum :D
 • Yayınlandı: 7 Eylül 2015 14:03

  SERDAR KANIT

  gençliğinde gerçek bir güzellik abidesiydi ama :D