Menü

Milli Basketbol Takımımız Avrupa Sahnesinde

Avrupa Şampiyonasının finallerine katılma hakkını elde eden basketbolcularımız, bu yıl Avrupa Uluslar Kupasında da zorlu maçlar yapacak…

MİLLİ Basketbol Takımımız bugünlerde, zorlu bir sınavın hazırlıklarını sürdürüyor.

1973 Avrupa Basketbol Şampiyonasında büyük bir varlık göstererek Avrupa sekizinciliğini kazanan Milli Basketbol Takımımız bu başarısıyla önümüzdeki Avrupa Şampiyonasında eleme maçları oynamadan doğruca final grubuna girme hakkını kazanırken bu yıl düzenlenen Avrupa Milletler Kupası maçlarına katılma hakkını da elde etmişti.Milli Basketbol Takımımız, deplasmanlı olarak yapılacak 1974 Avrupa Milletler Kupası maçlarına ciddi bir hazırlık yapmak amacıyla 12-14 nisan günlerinde İngiltere’nin Leeds şehrinde düzenlenen Uluslararası Basketbol Turnuvası’na katılacak. Takımımız bu turnuvada İngiltere, Finlandiya ve Portekiz ile karşılaşacak.

1974 Avrupa Milletler Kupası maçları ise 22 Mayıs-12 Haziran günleri arasında deplasmanlı olarak oynanacak. Ay-yıldızlı takım bu turnuvanın ilk iki maçını Ankara’da oynadıktan sonra Avrupa’ya hareket edecek ve 12 günde beş ayrı ülkede beş maç yapıp yurda dönecek.1974 Avrupa Milletler Kupası Basketbol maçlarına B. Almanya, Fransa, İtalya, Yugoslavya, Yunanistan ve Türkiye katılıyorlar. Bu maçlarda oynıyacak Ay-yıldızlı takım şu oyuncular arasından seçilecektir:

Kemal Erdenay, Abdullah İnce, Nur Germen, Reşat Güney, Mehmet Tümer (Muhafızgücü); Zeki Tosun, Nadir Velioğlu, Doğan Hakyemez, Aydın Örs (Şekerspor); Erdal Poyrazoğlu (Eczacıbaşı); Battal Durusel (Beşiktaş); İzzet Sürücü (Galatasaray).

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/hayat-spor-dergisinin-1974-tarihli-1-sayisi/)

18.02.2021 22:12

Kategoriler:   Spor

Yorumlar