Menü

Mimar Erol Evgin

Erol Evgin, profesyonelce sürdürdüğü müzik yaşamını, artık amatörce devam ettirecek. Asıl mesleği mimarlığı seçen ünlü sanatçı, «Eşimle birlikte artık gerçek işimizin başındayız. Şarkıcılığı da zevk için yapacağım» dedi.

Erol Evgin yıllar sonra asıl mesleğini müziğe tercih etti… Kendisi gibi Yüksek Mimar olan eşi Emel Evgin’le birlikte bir büro açan ünlü sanatçı, «Artık mimarlık işim, müzik de tutkum olacak» dedi.Sahne çalışmalarına bir süre ara vereceğini söyleyen Erol Evgin, gelecek ile ilgili planlarını şöyle açıkladı:

«Eşimle birlikte sonunda gerçek işimizin başına geçebildik. Yıllardır, beraber. bir mimarlık bürosu kurmayı tasarlıyorduk ama benim çok yoğun olan müzik çalışmalarım bu planımızı geciktiriyordu. Bundan sonra müzik çalışmalarımı yalnızca plaklar ve TV programlarıyla sürdüreceğim.»Sahne ortaklığı bitti

Bir yıldır sahne ve TV çalışmalarını Nükhet Duru ile beraber sürdüren Erol Evgin, bürosunu ziyaret eden güzel sanatçı için, Nükhet’le iş ortaklığı bitti ama dostluğumuz daima kalıcıdır» dedi.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-44-sayisi)

02.03.2021 06:42

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar