Menü

Mine Mutlu Evleniyor

«MİNE MUTLU, rejisör Semih Evinle evlenme hazırlığında.. ‘Ateş olmayan yerden duman çıkmaz’ derler ya, inanmayın. Yeşilçam burası. Dumansız ateş de yakılır burada, ateşsiz duman da çıkarılır. Bu bakımdan söylentilerdeki gerçek payı üzerinde şimdilik bir tahminde bulunamıyor ve okuyucularımıza sadece bu ‘evlilik haberini’ vermekle yetini yoruz.»Geçen hafta, mecmuanız SES baskıya girerken duyduğumuz bu haberi tahkik edememiş ve «olayı,» haberler sayhamızda yukarıdaki cümlelerle vermiştik. SES, baskıya girdikten sonra işin gerçeğini öğrendik: Mine Mutlu evlenmesine evleniyordu, ama rejisör Semih Evin’le değil. Antalyalı tanınmış bir ailenin milyoner oğlu Cengiz Konuk’la. Geçen haftaki mecmua piyasaya çıkmadan işin gerçeğini öğrenmiş, hatta Cengiz Konuk’la Mine Mutlu’nun birlikte resimlerini çekmiştik, ama ne çare! Haftalık bir mecmua oluşumuz, sizlere olayın gerçek yönünü bir hafta gecikmeyle vermeye bizi mecbur ediyordu..Mine Mutlu’yla Cengiz Konuk geçen yılın yaz aylarında «Alageyik» filmi çevrilirken tanışmışlar. Sonra Mine’nin Engin Çağlar’la Avrupa’ya gidişinden önce darılmışlar.. Daha doğrusu Avrupa’ya birlikte gideceklermiş, ama Cengiz Konuk’un işleri buna imkan vermeyince aralarında bir münakaşa olmuş. Sonra araya her iki tarafın birkaç flörtü girmiş, ama sonunda «ayrı kalamayacaklarını» anlayınca barışmaya, hatta, evlenmeye karar vermişler. Düğün tarihi bile hemen hemen belli. Sordunuz mu ikisi de, «Kasımda evleniyoruz.» diyorlar. Başından bir nikah geçen, halen dul olan Cengiz Konuk 35 yaşında, genç, yakışıklı, uzun boylu bir adam. Mine Mutlu ve evlilik hakkında şunları söylüyor:– «Semih Evin’le igili dedikoduya gerçekten çok üzüldüm. Nasıl üzülmeyeyim, bu dedikodu çıktığı zaman Mine, annesi ve kardeşleri Antalya’da bizim yanımızdalardı. Şimdi bile, Mine’nin annesi Antalya’da. Neyse… Ben pamuk ziraatı yapıyorum. Kasım ayında işim tamamen bitmiş olacak. Mine de mukavelelerini ayarlayacak ve evlenip hemen halayına çıkacağız.»

Cengiz Konuk Mine Mutlu’nun evlendikten sonra sinemayı bırakıp tamamen evinin kadını olmasını istiyor, ama Mine Mutlu şart koşmuş, «Evlendikten sonra sinemayı bırakmam,» demiş. Bu yüzden. «Evlendikten sonra sinemaya devam edecek, ama olsun. Nasıl olsa birgün bıkıp sadece evinin kadını olacak,» diyor Cengiz Konuk..Buna mukabil Mine Mutlu sinemayı nasıl sevdiğinden bahsediyor. Onunla da kalmıyor ve: «Ağustos sonunda fuarda sahneye çıkacağım,» diyor ve şunları ilave ediyor.

– «Cengiz’i de en az mesleğim kadar seviyorum!»

Sonra konu Semih Evin’e intikal ediyor. ikisi de bu dedikodunun nasıl ve nereden çıktığını, nasıl hızla yayıldığını anlayamadıklarını söylüyorlar. Bir ara Mine Mutlu, «Cengiz’le flört ettiğimizi Semih ağabey de biliyordu,» diyor.«Hatta küçük bir kırgınlığımızın akabinde Cengiz Antalya’dan bana telefon etmiş, barışmıştık. Sette hemen Semih ağabeyin yanına koştum, heyecanla, sevinçle yanaklarından öptüm. ‘Ağabey barıştık. Paris’ten gelinlik isterimi’ dedim. Şimdi naşı olur da böyle bir dedikodu çıkar. Onlara inat nikah şahidim olması için Semih ağabeye rica edeceğim. Bakarım, o zaman ne yapacaklar?»

Evet, Mine Mutlu cephesinde son durum böyle Ama kesin sözü söylemek için kasım ayını beklemek lazım. Çünkü şu anda kasım ayına 90 günden fazla bir zaman vardır ve bu zaman da Yeşilçam için «uzun» bir süredir.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1970-tarihli-29-sayisi)

19.01.2021 00:41

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar