Menü

Mine Mutlu Şöhretli Ablalarının İzinden Gidiyor

İstim üzerindeydi Mine Mutlu.. Buna rağmen makyajım ancak 20 dakikada bitirebildi. Bir taraftan giyiniyor, bir taraftan da:

Mine Mutlu Şöhretli Ablalarının İzinden Gidiyor Bugün yapacağım işleri bir bilseniz, aklınız durur, diyordu.Sizin işiniz bittikten sonra, Er Film’e gideceğim. Yeni bir film için konuşacağız. Oradan terziye, sonra ayakkabıcıya uğrıyacağım… Kırdırılması gerekli bazı bonolar var,onları hallettikten sonra annemlere ve teyzeme uğrayacağım.

Hafiften sallantılı bir yürüyüşle, içerideki odadan yanımıza geldi. Göğsü oldukça açık, sim işlemeli bir tuvalet giymişti… Alnına düşen kahkülü eliyle düzelttikten sonra:

– Nasıl hoşunuza gitti mi? dedi.

– Evet.. Gerçekten çok güzel.

– Bu elbiseyi ”İnleyen Nağmeler” filmi için diktirmiştim, Fakat az kalsın giymek nasip olmıyacaktı.

– Hayrola, neden?

Mine Mutlu Şöhretli Ablalarının İzinden Gidiyor– Sinemayı bırakmaya karar vermiştim, bir hafta önce.. İki aydan bu yana, sinirlerim çok bozuktu. Durup dinlenmeden çalışmak, ayrıca bir takım olaylar, fazlası ile yordu beni. Bu kararımı önce Zeki Müren beye söyledim… Fakat eksik olmasın bana moral verdi biraz dinlenirsem kendime gelebileceğimi, belirtti… Arkasından, bazı prodüktörlerle, gazeteci arkadaşlar da bunun yersiz bir şey olduğunu anlattılar. Sonunda vazgeçtim..

– Şimdi ne yapmayı düşünüyorsunuz?

– Bundan sonra en az 8, en çok 10 film çe vireceğiın bir yılda.. Böylece kendimi gereksiz yere yormamış olacağım.

– Bu yıl kaç film çevirdiniz?

Mine Mutlu Şöhretli Ablalarının İzinden Gidiyor Ben sinemaya ikinci defa, geçen yılın Ağustos ayında dönmüştüm. Tam bir yıl oldu. Geçen gün bitirdiğim “İnleyen Nağmeler”le 19. Kordelayı tamamlamışım. Düşünün siz nasıl bir iştir bu…

Dilimizin ucuna kadar geldi, “Garip bir iş bu” demek.. Fakat vaz geçtik.. Yeşilçam’ın koşulları arasında, böylesine çalışmak ta vardı.. Oysa Mine Mutlu:

– Fazla para kazanmak gibi bir ihtirasım yok, diyordu. Sinemada olabileceği kadar uzun süre kalmak ve iyi işler yap

Bunların yanı sıra, gelecekteki çalışma programında, oldukça değişiklikler var Mine Mutlu’nun… Örneğin, bundan böyle sadece kadm üzerine yazılmiş senaryolarda rol almak istiyor. Sinemanın şartlarına göre, artık onun da, Türkan Şoray ve Hülya Koçyiğit gibi, kendisini garantiye alması normalmiş.. Aşk hayatına gelince..

– Nooolur, her söylenene inanmayın, diyor.. Yeşilçam’ı bilirsiniz. Bir şey olmasa bile yakıştırırlar. Ben elbette rahibe değilim. Arkadaşlarım, dostlarım olacaktır. Yalnız böyle bir şey olduğu zaman saklamak gereğini duymam. Niçin gizliyeyim, sevmek, sevişmek ayıp değil ki…

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1969-tarihli-678-sayisi)

01.09.2015 09:56

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 20 Ağustos 2015 18:48

  Cansu Kaya

  Türkan şoraya benziyo sanki
 • Yayınlandı: 21 Ağustos 2015 14:16

  Ahmet Güçlüce

  ne güzel kadınmış bee :)
 • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 10:16

  Kaya Sinan

  gencken karşı komşumuzdu pencerede beklerdm gelmesini müthiş güzellikk