Menü

Minik Yüzücüler Rekora Hazırlanıyor

DIŞARDA soğuk… İçerde bir sürü çocuk… Ailece yüzüyoruz… Yıllardır denemediğimiz bir yola başvurup, yenemediğimiz güçlüğü yeniyoruz… Uluslararası yarışmalarda çoğu kez sonlarda kalan kulaçlarımızın günahını, bu işi yalnız yaz aylarının tekelinde ve iki üç kulübün elinde arayan görüş haklı çıktı: İzmir kapalı yüzme havuzu açıldı! Dışarda İzmir’in yadırgadığı bir hava: Rüzgâr, yağmur, bulut… İçerde minik kulaçlara bağladığımız yüzlerce umut…Yook, yok… Havuzdaki çocuklarımıza bakıp, «umutlar suya düştü» kötümserliğiyle küçümsemeyelim bu girişimi… Bu girişimi yakında Adana’nın, Ankara’nın, Antalya ve Bursa’nın kapalı yüzme havuzları izleyecek. Minik pisinlerden yarın büyük rekorlar bekleyeceğiz.

İşini gücünü bırakıp havuzbaşına koşan anne – babalar, ellerinde kronometreler, yüreklerinde düzenli çalışmanın inancı veliler bekliyor bunu… Onların her biri idealisttir. Çoğu kronometre kullanmasını, nefes ve kalp saymalarını veya yüzmenin tekniklerini çoktan öğrenmişlerdir. Kimi antrenör kurslarına katılmış, kimi Avrupa ve Amerika’dan ciltlerle kitap getirtmişlerdir. İnançları bir amaçta kesişir: Türk sporuna katkıda bulunmak…Dünya Kupası maçlarının naklen yayını için TV 350 bin lira ödeyecek

Türkiye Televizyonu, Dünya Kupası final maçlarından yapacağı naklen yayınlar için 350 bin lira ödeyecek. Rekor 3 milyon 700 bin lira ile Fransa ve İtalya’da.

Televizyon, naklen veremediği maçları saat 23.00 – 0.30 arasında yirmişer dakikalık özetlerle sunacak.Naklen yayınların programı şöyle: 13 Haziran’da Frankfurt’ ta yapılacak açılış töreni ve Brezilya – Yugoslavya maçı saat 18.00 – 20.00 arası. 14 Haziran’da Berlin’deki B. Almanya – Şili maçı saat 17.00 – 19.00 arası. 15 Haziran’da Hannoffer’deki Uruguay – Hollanda maçı saat 17.00 – 19.00 arası. 18 Haziran’da Frankfurt’taki Brezilya – İskoçya maçı 20.30 – 22.30 arası. 22 Haziran’da Hamburg’taki D. Almanya – B. Almanya maçı 20.30 – 22.30 arası. 23 Haziran’da Dortmunt’ taki Bulgaristan – Hollanda, ya da Polonya – İtalya maçı 17.00 – 19.00 arası.

26-30 Haziran tarihleri arasındaki yayınlar, gurup maçlarında alınacak sonuçlara göre düzenlenecek. 6 Temmuz’daki üçüncülük maçı ile 7 Temmuz’daki final maçı saat 17.00 – 19.00 arasında yayınlanacak.Avrupa, Türk futboluna ilgisiz değil

1961 yılından beri yapılmakta olan Avrupa Uluslararası Turnuvasına ilk kez Türk takımlarının da çağırılması, futbol çevrelerinde olumlu karşılandı. Futbol Federasyonu Asbaşkanı Necdet Çobanlı’nın bu konuda geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamaya göre, turnuvaya Türkiye’den her yıl Federasyonun seçeceği iki takım katılacak. Milli Takım antrenörü Coşkun Özarı, Turnuvaya bu yıl çağırmışımızın nedeni olarak Milli Takımımızın başarılarının Avrupa’da Türk futboluna ilgi uyandırmasını gösterdi.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/hayat-spor-dergisinin-1974-tarihli-3-sayisi/)

04.01.2021 22:25

Kategoriler:   Spor

Yorumlar