Menü

Modern Folk Üçlüsü’nden TRT’ye Rest

MODERN Folk Üçlüsü’nden Ahmet Kurtaran, üniversiteden istifa eden 4 arkadaşı ile, birlikte bir diş kliniği açtı. Önceleri haftanın yarısını Ankara’da, yarıyım İstanbul’da geçiren Kurtaran, yakında tamamen İstanbul’a yerleşiyor. Müziğin dışındaki kimliği, ile protez uzmanı Doçent Doktor Ahmet Kurtaran’ı kısa zamanda ünlülerin uğrak yeri olan kliniğinde beyaz önlüğü ile hasta kabul ederken bulduk.

– Müzik çalışmalarını bıraktınız mı?

«Müziğin dışında hepimizin işi var. Müzikten kazanacağımızı paraya ihtiyacımız olmadığından biz kendi zevkimiz için müzik yapıyoruz.»

– Neden uzun zamandır televizyonda görünmediniz?

«Biz müziğe başladığımız ilk yıllardan beri Türk Müziği söylüyoruz. Bizim televizyonda görünmememizin nedeni, televizyonun bizzat kendisi… 16 yıl önce hafif müziğe ilk başladığımız yıllardan beri amacımız Türk müziğini çok sesli hale sokmaktı. Biz bu amacımızdan hiçbir şey kaybetmedik, ama TRT Denetleme Kurulu ilkelerinde değişiklikler oldu… TRT kendi müziğimizi seslendirmemize izin vermiyor… Son olarak bir pop müzik albümü yaptık, hepsi denetimden geçti.»

Zevk için müzik yapan Modern Folk üçlüsü, Doğrusunu isterseniz televizyona çıkmak ya da çıkmamak pek umurumuzda değil» diyor…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-27-sayisi/)

01.08.2019 13:32

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar