Menü

Monica Vitti’nin Kocası Gazeteciler Tarafından Sevgilisi ile Nasıl Basıldı?

Lancia marka tek kapılı araba, hızla Via Veneto’nun köşesini döndü ve durdu. Fakat aynı anda arabanın önünde biten Vespa motosikletli bir genç gazeteci, ani bir hareketle fotoğraf makinesini çıkardı. Aynı anda bir flaş parladı. Direksiyon başındaki kır saçlı adamla, yanındaki sarışın genç kadın elleri ile hemen yüzlerini örtmüşlerdi. Fakat geçti; çok geçti!…Araba aynı süratle hareket etti ve Roma caddelerinde çılgınca yol almaya başladı. Belki yarım saat, belki bir saat. Nihayet kır saçlı adam arabayı yavaşlattı. Ve artık takip edilmediklerine kanaat getirdiği bir anda gözüne ilişen bir «Otel» yazısının önünde durdu. Fakat aksiliğe bakın ki daha arabadan çıkar çıkmaz yine bir gazeteci ile burun buruna geldiler. O da kaçak aşıkları tanımıştı. Fakat daha makinesine davranmaya fırsat bulamadan kadını karşısında buldu. Sarışın sevgili bir kaplan kadar çevik ve yırtıcıydı. Ama ne var ki, İtalya’nın «Paparazzi» diye anılan bu dedikodu gazetecilerinin çift çalıştıklarını unutmuştu. Netekim yine bir flaş parladı ve öfkeli sarışını «tam faaliyet halinde» yakaladı.Şimdi kahramanlarımızı tanıtalım: Sarışın kadının adı Clara Penolope, aslen İngiliz. Rejisör ise şöhretli İtalyan yöneticisi Michelangelo Antonioni. Bir süreden beri aşklarını gizleyen çift, bu resimlerde, gün ışığına çıktılar.

Clara Penelope 21 yaşında, bekar. Antonioni ise 1948 yılında, yani Clara’nın dünyaya geldiği sene Letizia Balboni ile evlenmiş. On yedi yıllık bir evlilikten sonra, 1965’te Monica Vitti uğruna eşinden ayrıldı.Herkes sevgililerin ilk fırsatta evlenmesini beklerken onlar birbirlerinden uzakta filim çevirmek ve yönetmekle vakit geçiriyorlardı. Üstelik artık Monica, Antonioni’den başka rejisörlerle de çalışıyor, ünlü yönetici ise filminin baş rolüne artist ararken Monica’dan başka isimler düşünüyordu. Nihayet son olay bu geçikmiş evliliğin, tamamen suya düştüğünü ortaya koydu.

Şimdi Antonioni önüntüzdeki mevsim çevireceği iki filimde de Clara’yı oynatacak. Filimlerin ilki Amerika’nın Arizona bölgesinde çekilecek, İkincisi ise Kızıl Çin’de.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-28-sayisi)

26.02.2021 04:58

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 10:34

    Şennur Özbek

    olayyyyy resmen ayyy
  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 12:36

    BÜŞRA KOŞMAZ

    monicada olsan çapkın adam heryerde yapıyo yapıcagını