Menü

Muhterem Nur Yılmaz Duru Aşkı

MUHTEREM Nur yerinde duramıyor, ikide bir kolundaki saate bakıyordu. Beklemenin getirdiği bir heyecan içindeydi.

-«Yılmaz (Yılmaz Duru) saat tam beşte geleceğini söylemişti.» diyordu. «Nazar mı değdi, ne oldu. İlk defa geç kalıyor. Saat altıya geldiği halde hala ortalarda yok…»Bu ara Muhterem kulak kabarttı. Ayak sesleri duymuştu. Sonra kapının zili çaldı. Gözleri sevinçten pırıl pırıl oldu Muhterem’in. Heyecanla kapıya koştu. Yılmaz Duru’ydu gelen… Her zamanki gibi birbirlerinin boynuna sarıldılar.

-«Neden böyle geç kaldın?…»

-«Oldu bir defa, seni üzmek istemezdim.»

Elleri birbirlerinin avuçlarında, yanyana divana oturdular. Muhterem Nur dedikodulardan yakınarak:-«Ne isterler bizden, bir türlü anlıyamıyorum.» dedi. «İşleri güçleri yok, herkes bizle uğraşıyor. Yılmaz’la aramızı bozmak için neler yapmıyorlar, neler söylemiyorlar?… Çatlasalar da, patlasalar da biz birbirimizden ayrılmayacağız. Birbirimizi sevdikten sonra neden ayrılalım? Ben sadece bugünkü mutluluğumu değil, her şeyimi Yılmaz’a borçluyum. Eğer Yılmaz olmasaydı, kimbilir hangi erkeğin sahte aşk gösterileriyle sömürülecektim. Şu anda…»

Muhterem Nur susunca sözü, bu defa Yılmaz Duru aldı:-«Muhterem’le tam on beş aydan beri beraberiz. Bana sorarsanız ben bu on beş aydan beri yaşıyorum. Bu süreden önceki yaşayışım önemli değil… Hayatım boyunca aradığım her şeyi Muhterem’de bulduğumu, çekinmeden söyleyebilirim. Bu, benim için ayrıca en büyük mutluluk… Ne var ki, az önce de Muhterem’in dediği gibi çevremiz, beraber oluşumuzu kıskananlarla dolu. Öyle ki. içlerinde hiç sıkılmadan ‘Yılmaz Muhteremin parasını yiyor da ondan ayrılmıyor’ diyenler bile var. Bu iftiralara gülerek geçiyorum. Ben, hiçbir zaman kadın parasıyla geçinecek kadar alçalmadım. Hayatta sıkıntı çektiğim günler oldu fakat jigolo olmadım. Alnım açık, beni tanıyanlar bilir.Yıllar yılı Muhteremin gölgesine sığınıp kimlerin şöhret yaptığını, kimlerin parasını gasbettiğini de bilirler bu piyasada. Ben. Muhterem’i bu tip adamların elinden kurtardım. Onu öylesine alıştırmışlardı ki, her gittikleri yerde hesabı ödemeyi bir mecburiyet, bir alışkanlık haline getirmişti.»Muhterem öyle, Yılmaz Duru da böyle söylüyordu. İkisi de birbirlerinden hoşlandıklarını her hareketleri ile ortaya koyuyorlardı. Ne var ki yakınları Muhterem Nur’un kısa bir süre önce intihara teşebbüs ettiğini fısıldıyorlar. Ama, onun Yılmaz ile «mutlu» beraberliği on beş aydan beri devam ediyordu. Bu durumdaki uygunsuzluğa, biz kendimizden şöyle bir çözüm yolu bulduk: Her halde Muhterem, aşırı saadetten, mutluluk sorhoşluğundan hayatına kıymak istemişti.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1965-tarihli-23-sayisi)

26.12.2020 09:59

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 15:28

  Yusuf Kadri

  Ah müslüm abi ah gençliğinde baya hızlıymış muhterem abla
 • Yayınlandı: 1 Eylül 2015 11:31

  NUR HAYAT YÜZEN

  bu haberleri okudukça şaşırıyorum acıkcası :D
 • Yayınlandı: 25 Eylül 2020 22:36

  Su prlk

  Ahh muhterem yilmaz duruda iyi bir insanmis sonra neden ayrldilar acaba