Menü

“Muhteşem Ursula”

İSVEÇLİ yıldız Ursula Andress güzel vücuduyla filimcilerin dikkatini çekmiş ve sinemanın yeni seks kraliçesi olarak şöhrete ulaşmıştı. Fakat bir çok seks kraliçesi gibi Ursula da sadece vücuduyle değil aynı zamanda rol kabiliyetiyle de dikkati çekmek ve şöhretini vücudundan ziyade oyununa borçlu olmak istemişti. Bu yüzden de ilk filimlerinden sonra Ursula soyunmaktan vazgeçip kapalı kıyafetlerle seyircinin karşısına çıkmaya başlamıştı. Tabii bu da Ursula Andress’in hayranlarını büyük bir hayal kırıklığına uğratmaya yetti. Yıldız soyunmamakta ısrar edince, filimciler de ona rol vermemek konusunda ısrardan vazgeçmediler. Bu arada Ursula eşinden ayrılıp Jean Paul Belmondo ile dolaşmaya başlayınca filim çalışmalarını hiç önemsemez oldu.Fakat bir kere sinema aşkı genç kadının ruhuna işlemişti. Ne yapsa, nereye gitse filim çevirme İsteğinden vazgeçemiyordu. Nihayet filimcilerin kararlarına boyun eğmek zorunda kaldı ve kamera karşısında tekrar soyunmayı kabul etti.

Bundan kısa bir süre önce İngiltere’de «Perfect Friday» (Kusursuz Cuma) isimli bir filim çeviren Ursula muhteşem vücuduyle dikkati çekti.

Genç yıldızın bu filimdeki rol arkadaşı Stanley Baker: «Ursula’nın hangi akla hizmet edip filimlerinde soyunmaktan vazgeçtiğini bir türlü anlayamadım,» diyor. «Bir kimsenin böyle bir hazineyi seyirciden saklaması olacak şey değil. Sinema dünyası seks kraliçesi sıkıntısı içindeyken Ursula Andress’in böyle bir iş yapmasına üzüldüm. Neyse zararın neresinden dönülse kardır. Bundan sonra Ursula’nın böyle bir akılsızlık yapmayacağını umarım.»Ursula Andress de kamera karşısında soyunmasının gerekli olduğuna artık iyice inanmış olacak ki, seks kraliçeliğini bırakmaktan hiç sözetmiyor. Hayranlarının onu her ne şekilde olursa olsun beğenmelerini, takdir etmelerini istiyor. Bunun da ancak soyunmasıyle mümkün olacağını söylüyor ve böylece de sinema dünyası »Muhteşem Ursula»ya yeniden kavuşmuş oluyor. Böylece Hollywood seks ilabeliği için yapılan savaşta Ursula Andress yeniden yerini almış oluyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1970-tarihli-22-sayisi)

26.01.2021 13:26

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar