Menü

Müjde Ar Ödülü Kaptı

Hayranlarının hücumuna uğradılar

Yıllardır emek verdikleri Türk sinemasının en büyük ödülü olan Altın Portakal’ı ilk kez kazanan Müjde Ar ile Kadir İnanır, Antalya’daki ödül dağıtım töreninde hayranlarının hücumuna uğradılar. İki ünlü sanatçı da sinema için bir şeyler yapabilmenin kendileri için büyük bir manevi değer taşıdığını belirterek, «Böylesine sevilmek yaşanacak duyguların en güzeli. Çok mutluyuz» diye konuştular…Antalya Film Festivalinde Altın Portakal ödüllerini kazanan sanatçılardan Müjde Ar ile Kadir İnanır, «Ödül töreninde gördüğümüz ilgiyi ömrümüz boyunca unutmayacağız» dediler.

Her gün yüzlerce tebrik telefonu ve mektup aldıklarını belirten 2 ünlü sanatçı, Ses aracılığıyla, tüm hayranlarına teşekkür ettiler ve «Bize güç veren sîzlersiniz. Sevginize layık olmaya çalışacağız» şeklinde mesaj verdiler.

Altın Portakal’ın iki yeni sahibi Müjde Ar ile Kadir İnanır, Antalya’daki ödül töreninde gördükleri ilgiden çok memnun kaldıklarını belirterek «Bizim için en büyük ödül halkımızı gösterdiği sevgi oldu» dediler.

Bütün güçlerinin, hayranlarının gösterdikleri sevgiye dayandığını belirten Ar ve İnanır, her gün yüzlerce tebrik telefonu ve mektup aldıklarını söylediler… Ses aracılığıyla kendilerini sevenlere teşekkür eden iki ünlü sanatçı, «Bu büyük ilgiye ve sevgiye layık olmaya çalışacağız» diye konuştular.«Ödül, bizi daha çok teşvik edecek»

Yıllardır emek verdikleri sinemada, böylesine anlamlı bir ödül kazanmalarının, çalışmalarını daha da teşvik edeceğini belirten Müjde Ar ile Kadir İnanır, Altın Portakal’ın sinema yaşamlarında aldıkları en anlamlı ödül olduğunu söylediler.

«Hayranlarımın sesleri kulaklarımda çınlıyor»

Kadir İnanır 15 yıldan bu yana Antalya’daki yarışmaya katıldığını belirterek şöyle konuştu: «Benim için ödül kazanmam önemli değildi. Önemli olan halkımın sevgisiydi. Bunu da ödül töreninde yaşadım. Hayranlarımın ‘Kadir, Kadir’ diye bağıran sesleri hala kulaklarımda çınlıyor. Bundan daha büyük bir mutluluk olabilir mi?»Müjde Ar ise kazandığı Altın Portakal’ın hakedilmiş bir ödül olduğunu söyleyerek, «Benim için sinemadan para kazanmak hiç önemli değil. Önemli olan böyle gurur veren ödüller ve her zaman film çevirebilmek» diye konuştu. Sanatçı sözlerini şöyle sürdürdü: «Duyduğum manevi tad, duyguların en güzeli. Sinemaseverlerin beğenisini kazanacak filmlerde gerekirse hiç para almadan da oynayabilirim.»

İyileşti

Geçirdiği trafik kazasından sonra uzunca bir süre hastanede tedavi gören ve çalışmalarına ara veren Samime Sanay, Antalya’daki ödül töreninde konser verdi.

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-46-sayisi/)

15.01.2021 21:19

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar